CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, CHP içindeki genel başkanlık tartışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Genel Başkanlığa adaylığını açıklayan Özgür Özel ve Örsan Öymen'e başarı dileyen Sarıgül, "CHP'nin Kılıçdaroğlu'na her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Sarıgül, her fırsatta Kemal Kılıçdaroğlu'na desteğini vurgulayarak, Özel ve Öymen'in demokratik haklarını kullanarak genel başkanlık yarışına girdiklerini belirtti ve başarılar diledi. Sarıgül, Kılıçdaroğlu'nun partinin birleştirici bir lideri olduğunu ve liyakate, adalete, hukuka ve dürüst yönetime verdiği önemi vurguladı. Ayrıca, Kılıçdaroğlu'nun partiyi bir araya getirip kardeşlik hukukunu sağladığını ve helalleşmeyi en iyi şekilde sağladığını söyledi.

Sarıgül'ün konuya ilişkin açıklamasında şunları dile getirdi: 

"KILIÇDAROĞLU HELALLEŞMEYİ EN İYİ ŞEKİLDE SAĞLAMIŞTIR"

"Sayın Kemal Kılıçdaroğlu tarlada üretim, fabrikada üretim, kamuda dürüst yönetim diyen bir genel başkandır. Liyakate önem veren bir genel başkandır. Hakka, hukuka ve adalete önem veren bir genel başkandır. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu son yaptığı çalışmalarla ayrıştıran değil bütünleştiren olmuştur.

Siyasi hayatında hiçbir araya gelmeyecek olan partileri bir araya getirmiş ve kardeşlik hukukunu en iyi şekilde sağlamıştır. Helalleşmeyi en iyi şekilde sağlamıştır. Ben Cumhuriyet Halk Partisi'nin son 50 yılında görev alan bir arkadaşınız olarak her zamankinden daha çok Cumhuriyet Halk Partimizin şu anda Kemal Kılıçdaroğlu'na ihtiyacı olduğuna inanıyorum."

"AFFET TÜRKİYE"

Öte yandan Sarıgül, bu açıklamalarının ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Sarıgül paylaşımında "Bugün bir basın toplantısı yaparak toplumsal barış ve kardeşlik hukuku affı çağrımı yineledim. Affet Türkiye!" ifaderini kullandı. 

"KILIÇDAROĞLU GİDERSE CHP BARAJ ALTINDA KALIR"

Sarıgül, daha önce yaptığı açıklamalarda da Kılıçdaroğlu'nun ayrılması halinde CHP'nin seçimlerde baraj altında kalacağını iddia etmişti. Kendisinin Kılıçdaroğlu'na olan desteğini sıkça dile getiren Sarıgül, parti içi mücadele ve dışa dönük mücadelede Kılıçdaroğlu'na duyulan ihtiyacı vurguladı. Sarıgül, bu açıklamalarıyla dikkat çekmişti.