Gülmek İyileştirir Derneği iş birliğinde, Kemerburgaz Kent Ormanı'ndaki YBY Woods'ta düzenlenecek konserde, Ceylan Ertem, Uğur Aslan, Suat Suna, Jehan Barbur ve Fuat Güner sahne alacak. Konser, 6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin büyük yıkıma neden olduğu Hatay'da depremzedeler için düzenleniyor.

EĞİTİME DESTEK

3 Ekim Salı akşamı gerçekleştirilecek konserin bilet gelirleri, Hatay'da depremden etkilenen ailelere ve üniversite öğrencilerinin eğitimine destek amacıyla 100. Yıl Köyü projesine aktarılacak. Bu proje çerçevesinde Hatay'da bulunan Mustafa Kemal Üniversitesi Kampüsü içerisinde, 300 ev ve destek birimlerinden oluşan 120 dönümlük bir arazi üzerinde sürdürülebilir bir şekilde tasarlanmış bir köy inşa edilecek.

ÖĞRENCİ YURTLARI YENİLENECEK

Bu köy ilk üç yıl boyunca ücretsiz olarak depremden etkilenen ailelerin kullanımına sunulacak, ardından ise Mustafa Kemal Üniversitesi öğrenci yurtları, lojmanları ve destek birimleri olarak eğitime hizmet edecek. Proje, istihdam atölyeleri ile bölgeye hem üniversiteye hem de Hatay'a katkıda bulunmayı hedefliyor.

Yağmur Tanrısevsin ekmek almaya külotla gitti! Yağmur Tanrısevsin ekmek almaya külotla gitti!

Konsere katılmak isteyenler, 0-12 yaş aralığındaki çocuklar için ücretsiz olan etkinliğe, kendi sandalyeleri ve içecekleriyle katılabilecekler. Bu etkinlik, toplulukların dayanışması ve yardımlaşması açısından anlamlı bir organizasyon olarak öne çıkıyor.