Beşiktaş’ın bonservisine 4.04 milyon euro ödeyerek aldığı Jean Onana’nın transferi yılan hikayesine döndü. 

Beşiktaş’ın eski başkan adaylarından Hürser Tekinoktay, Beşiktaş’ın yanlış Onana’yı transfer ettiğini iddia etmişti. 

ONANA’LAR KARIŞTI MI?

Gündeme bomba gibi düşen bu iddianın ardından Samimi Haber, Beşiktaş transfer komitesine “Onana’lar karıştı mı?” sorusunu sordu. 

EVERTON’A GİDENE BAKILMADI Kİ?

İşte tartışılan soruların yanıtı: 

“Everton’a gidene bakılmadı ki, insaf diyorum. Bizim Onana’ya Milan’ın teklifi var 2 sene önce. Oyuncu sanırsınız BAL liginden geldi. Daha geçen sezon bonservisiyle Lens’a gitti Bordeaux’dan.

Oyuncu yok etme çabası bu kulüpte çok ilginç.

Herkes Batista Mendy güzellemesi yapıyor.

Fransa’ya gidip sorulsa, aynı jenerasyon bunlar. Onana diyenlerin sayısı kesinlikle daha fazladır. Biz Onana’yı Amir’le oynatırsak zor işimiz, tek ön libero oynadığında defansif anlamda etkili.

Genoa inanılmaz bastırdı zor aldık sezon başında. Keşke kiralansaydı hemen Genoa’ya, yazık çocuğa, 100 dakika oynadı daha.”

NE OLMUŞTU?

Gündemden düşmeyen transfer ile ilgili Beşiktaş'ın eski başkan adayı Hürser Tekinoktay, çarpıcı bir iddia ortaya atmıştı.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin Onana’nın transferine ilişkin söylediği "Transferi saklamaya çalışıyoruz, Onana'nın geçmişine baktık, karar verdik Onana'yı kimler istememiş." bu sözleri paylaşan  Tekinoktay, şunları dile getirmişti:

“Yahu senin geçmişine baktığın herkesin istediği, Anderlecht ve Hoffenheim alt yapısından yetişen ve Everton'a giden Amadou ONANA... Aldığın ise, Kamerun Nkufo futbol okulundan yetişen, Jean ONANA. İkisinin de tek özelliği 2022 yılında Fransa Lille takımından lisans çıkmış olması. Ama senin aldığın Lille'de 1 maç oynamış; orijinali ise 32 maç oynayıp Everton'a gitmiş.”

Böylece bu açıklamasıyla Tekinoktay, Beşiktaş’ın yanlış futbolcuyu aldığını yani Amadou Onana yerine Jean Onana’yı transfer ettiğini öne sürmüştü.