Başrollerinde Özge Yağız, İlhan Şen ve Burak Berkay Akgül’ün yer aldığı, yönetmenliğinde Semih Bağcı'nın bulunduğu ATV ekranlarının yeni dizisi Safir'in yapımcılığını NTC Medya üstleniyor.

3-72

SAFİR DİZİSİNİN KONUSU NE?

Kapadokya'nın önde gelen ailelerinden Gülsoylar, büyük oğulları Ateş'in Amerika'dan dönmesinin ardından bir araya gelir. Küçük yaşlarda babası trafik kazasında ölen Ateş, dedesi Ömer'in yüksek otoritesine boyun eğmeden evden ayrılmış, yıllar sonra annesi Gülfem'in isteği üzerine kardeşleri Yaman ve Okan'la birlikte eve dönmüştür döner, görevi dedesinden devralır ve aile işini büyütür.

11-9

Ağabeyi dönünce Yaman, sevgilisi Feraye'ye evlenme teklif etmeye karar verir. Feraye annesini küçük yaşta kaybetmiş; Babası Muhsin, ağabeyi Çetin, teyzesi Nesrin, yeğeni Eren, üvey annesi Cemile ve kızı Aleyna ile birlikte yaşayan üniversite öğrencisi, gelecek vaat eden genç ve güzel bir kızdır.

51-5

Babası Muhsin uzun yıllar Gülsoy ailesinin yanında çalıştı. Yaman ile çocukluktan beri herkesten gizli aşklarını yaşadılar. Yaman küçük bir çocukken, Gülfem aile yadigarı olan Safir yüzüğünü annesinden gizlice alıp Feraye'ye evlenme teklif etti. Feraye ve Yaman büyük aşklarını itiraf edip evlenmek için her şeyi riske atmak için zamanı kollarken, yaşanan bir trajedi  dengeleri değiştirir.

56-7

Feraye'nin doğum günü partisinde Yaman ve kardeşi Okan'ın başına gelen felaket, tehlikeli bir çıkmaza dönüşür ve herkesin hayatını alt üst eder. Feraye ve Yaman aşk, hırs, tutku, intikam ve zorbalıkla dolu tehlikeli yollarda kaybolurlar.

Ateş ise sevdiği herkesi ve ailesini korumak için aldığı kardeşi için yeni düşmanlar bulur ve radikal kararlar alır...

13-11

SAFİR DİZİSİ NEREDE, HANGİ ŞEHİRDE ÇEKİLİYOR

Safir dizisinin çekimleri Nevşehir Ürgüp'te yapılmaktadır. Kapadokya'nın büyüleyici atmosferini ekranlarda izleyicilere sunan yapımın ilerleyen bölümlerde çekimlerinin İstanbul'da yapılacağı düşünülüyor.

551

SAFİR DİZİSİ OYUNCU KADROSU

İlhan Şen (Ateş),

Özge Yağız (Feraye),

Burak Berkay Akgül (Yaman),

İpek Tuzcuoğlu (Gülfem),

Erkan Bektaş (Vural),

Müfit Kayacan (Ömer),

Nur Yazar (Cemile),

Şahsiyet dizisinin 2. sezon tarihi belli oldu! Şahsiyet dizisinin 2. sezon tarihi belli oldu!

Can Bartu Arslan (Okan),

Gizem Sevim (Aleyna),

Münir Can Cindoruk (Çetin),

Serdar Bordanacı (Muhsin),

Sevda Baş (Nesrin),

Selin Işık (Bade),

Efe Taşdelen (Bora),

Serkan Taştemur (Bekir),

Can Remzi Ergen (Melih),

Aleyna Çalışkan (Damla),

İlda Özgürel (Hazal)