İsrail Gazze'de 10 aylık esir bebeği vurdu! İsrail Gazze'de 10 aylık esir bebeği vurdu!

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Georgia'da 2020 seçim sonuçlarına müdahale ettiği suçlamalarını reddetti. Trump'ın avukatı Steven Sadow tarafından Atlanta Yüksek Mahkemesine sunulan dilekçede, Trump'ın suçsuz olduğu belirtildi.

İki sayfalık dilekçede, "İşbu belgeyle resmi duruşmadan feragat ediyorum ve bu davadaki iddialar için suçlu değilim diyorum" ifadesi yer aldı.

Trump, bu dilekçe ile önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan ön duruşmaya katılma hakkından da feragat etti. Trump ve 18 diğer kişinin suçlandığı davanın henüz bir tarihi belirlenmemişken, Fulton Bölge Savcılığı davanın 23 Ekim'de başlamasını talep ediyor.

Trump, Georgia eyaletinde "seçime müdahale" suçlamalarıyla suçlanmış ve bu nedenle Atlanta Büyük Jürisi tarafından 15 Ağustos'ta suçlanmıştı. Ardından, 24 Ağustos'ta ilgili iddianame kapsamında teslim olmuştu.

Bu davanın çerçevesinde Trump'ın kefaleti 200 bin dolar olarak belirlenmiş ve teslim olurken Trump, tarihe geçen bir şekilde sabıka fotoğrafı çektirmişti, böylece sabıka fotoğrafı çektiren ilk Amerikan başkanı olmuştu.