Ünlü aktör Sean Penn, Ukrayna'ya olan desteğini bir adım daha ileri taşıdı. Penn, iki Oscar ödülünden birini geçen yıl Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski'ye vermişti. Şimdi ise diğer Oscar heykelciğini de Ukrayna'ya vermeyi planladığını açıkladı. 

Penn, aynı zamanda geçen yılki Oscar töreninde Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski'nin konuşma hakkının verilmemesini eleştirdi ve bu durumu Oscar yapımcısının kaygısızlığına bağladı. Ayrıca, Will Smith'in sahneye çıkarak sunucu Chris Rock'ı tokatlamasına da göndermede bulundu.

Hafsanur Sancaktutan'dan havalı poz Hafsanur Sancaktutan'dan havalı poz

Ünlü aktör, Oscar heykelcikleri hakkında yaptığı açıklamada, Ukrayna'ya olan desteğini bir kez daha vurgulayarak, heykelleri Ukrayna'ya vereceğini belirtti. Ancak bu jestin sembolik olmadığını, Ukrayna'nın bu Oscar'ları eritip Rusya'ya karşı kullanabileceğini ifade etti.

Sean Penn, geçen yılki Ukrayna ziyaretinde de Oscar heykelciğini vermiş ve bu desteğin sembolik bir anlam taşıdığını belirtmişti. Ayrıca, Ukrayna'nın Liyakat Nişanı'nı da almıştı.

‘SEAN PENN RUSYA DÜŞMANI İLAN EDİLMİŞTİ’

Penn, aktivist kimliğiyle de tanınırken, geçen yıl Ukrayna'da bir belgesel çekerken ülkeyi terk etmek zorunda kalmıştı. Daha sonra Rusya'ya karşı savaşmak için Ukrayna güçlerine katılmayı düşündüğünü açıklamış, ancak Kremlin yetkilileri tarafından "Rusya'nın düşmanları" listesine eklenmiş ve Rusya'ya girişi yasaklanmıştı.