İngiltere'de Rusya adına casusluk yaptıklarından şüphelenilen üç kişi, İngiltere'de büyük bir ulusal güvenlik soruşturması kapsamında yakalanan beş kişinin tutuklanmasının ardından suçlu oldukları anlaşıldı.  

Orlin Roussev (45 yaşında), Bizer Dzhambazov (41 yaşında) ve Katrin Ivanova (31 yaşında) adlı şahıslar, İngiltere'de son on yılda mütevazi banliyö yaşamları sürdürürlerken, komşularını ev yapımı tatlılarla ziyaret ettiler.  

Şubat ayında, terörle mücadele birimleri tarafından gözaltına alınnan üç kişi e o tarihten bu yana tutuklu olarak bulunuyor.

BBC haberine göre, Bulgar vatandaşları "uygunsuz niyetle" kimlik belgeleri taşıma suçlamasıyla karşı karşıya.

Bu kimlik belgeleri ise Birleşik Krallık, Bulgaristan, Fransa, İtalya, İspanya, Hırvatistan, Slovenya, Yunanistan ve Çek Cumhuriyeti için pasaportlar ve kimlikler içeriyor.

Metropolitan Polisinin terörle mücadele dedektifleri tarafından Resmi Sırlar Yasası uyarınca gözaltına alınan bu üç kişi Ocak ayında Londra'daki Old Bailey mahkemesinde yargılanacak. 

Londra'nın kuzeybatısındaki Harrow'da birlikte yaşayan Dzhambazov ve Ivanova komşuları tarafından çift olarak biliniyor. Komşularını zaman zaman yuvarlak börek ve pasta gibi hediyeler getirerek ilişkilerini yürüttükleri kaydedildi.

7 cm için aylarca acı çekti 7 cm için aylarca acı çekti

Ayrıca Dzhambazov kendisinin hastane şoförü olarak çalıştığı ve Ivanova'nın özel sektörde laboratuvar asistanı olarak istihdam edildiğini söylemiş.