Rusya ve Ukrayna savaşı tüm hızıyla devam ederken Rusya’nın, Ukrayna’nın Dnipropetrovsk bölgesindeki Kriviy Rig şehrine düzenlediği füze saldırısında bir polisin öldüğü, 40 kişinin yaralandığı bildirildi.

Kasten uçağını düşüren Youtuber'a 6 ay hapis Kasten uçağını düşüren Youtuber'a 6 ay hapis

Saldırıda 3 polisin Devlet Acil Durum Servisi kurtarma ekibi tarafından enkaz altından çıkarıldığı belirtildi. Ayrıca, bu saldırıda 6 polisin de çeşitli derecelerde yaralandığı açıklandı.

Saldırının etkisiyle emniyet binası çevresindeki evlerde hasar meydana geldi ve olay yerindeki arama kurtarma çalışmaları sürdürülüyor. Dnipropetrovsk Bölgesi Askeri İdare Başkanı Sergey Lısak, saldırı sonucu yaralananların sayısının 40'a yükseldiğini ve saldırıda 3 idari binanın ve 7 evin zarar gördüğünü belirtti.

ODESSA BÖLGESİNE İHA’LARLA SALDIRI

Ayrıca, Ukrayna Hava Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, Rusya'nın Odessa bölgesine gece saatlerinde Şahed tipi insansız hava araçları (İHA) ile saldırdığı ve bu saldırı sonucunda 16 İHA'nın imha edildiği ifade edildi. Odessa Bölgesi Askeri İdare Başkanı Oleg Kiper ise son bir haftada beşinci kez gerçekleşen İHA saldırısına dikkat çekerek, Odessa semalarında toplamda 14 İHA'nın düşürüldüğünü ve bu saldırılarda ölen ya da yaralanan kimsenin olmadığını belirtti.

Kaynak: Anadolu Ajansı