AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin Limasol kentinde bulunan Köprülü Hacı İbrahim Ağa Camisi'nin kundaklanmasına karşı tepkisini dile getirdi.

Sözcü Çelik, "Saldırıyı ve gerekli tedbirleri almayan yetkilileri şiddetle kınıyoruz. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin saldırıyı yapanlarla ilgili gerekeni yapmasını bekliyoruz" dedi. 
"ŞİDDETLE KINIYORUZ"
Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Çelik, "Güney Kıbrıs Rum Yönetimi içerisindeki camilere dönük nefret eylemlerine bir yenisi eklendi. Limasol’da bulunan Köprülü Hacı İbrahim Ağa Camisi kundaklandı. Köprülü Hacı İbrahim Ağa Camisi’ne yönelik saldırıyı ve gerekli tedbirleri almayan yetkilileri şiddetle kınıyoruz. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin saldırıyı yapanlarla ilgili gerekeni yapmasını bekliyoruz" diye konuştu. 

FETÖ hükümlüsü öyle bir yerde yakalandı ki... FETÖ hükümlüsü öyle bir yerde yakalandı ki...


DIŞİŞLERİ'NDEN KINAMA 
Dün akşam Dışişleri Bakanlığı'dan yapılan açıklamada, kundaklama saldırı ile ilgili Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamayı tümüyle destekledikleri bildirilmişti. 
"Söz konusu menfur saldırıyla, GKRY’de farklı camilere karşı geçmişte de gerçekleştirilen eylemlere bir yenisi eklenmiştir" denilen açıklamada, "Bu saldırı sadece Müslümanları hedef almakla kalmamakta, aynı zamanda ortak insanlık değerlerimize yönelik tehdidin ne denli ciddi boyutlara ulaştığını bir kez daha ortaya koymaktadır" ifadelerine yer verdildi.