Radyo Televizyon Üst Kurumu (RTÜK), gazeteci Ayşenur Arslan'ın İçişleri Bakanlığı önündeki terör saldırısı hakkındaki açıklamaları nedeniyle Halk TV'ye yönelik cezaları onayladı. RTÜK üyelerinden İlhan Taşcı, kararları CHP kontenjanından seçilen Tuncay Keser ile birlikte eleştirdi. Kararlar oy çokluğu ile alındı.

Ayşenur Arslan, Ankara'da meydana gelen terör saldırısına ilişkin yaptığı açıklamaların ardından "Terör örgütü propagandası yapma" ve "Suçu ve suçluyu övme" suçlarından gözaltına alınmış, ancak savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. Bu gelişmelerin ardından RTÜK, Halk TV'ye yönelik cezaları onayladı.

Kainat güzelleri makyajsız güzel değil mi? Kainat güzelleri makyajsız güzel değil mi?

Ayşenur Arslan adliyeye sevk edildi! Ayşenur Arslan adliyeye sevk edildi!

5 İDARİ PARA CEZASI, 5 PROGRAM DURDURMA 

RTÜK, Ayşenur Arslan'ın açıklamaları nedeniyle Halk TV'ye yüzde 5 idari para cezası ve "Medya Mahallesi" programına 5 kez program durdurma cezası verdi. Ayrıca, yönetmen Ezel Akay'ın sansür tartışmalarına ilişkin eleştirileri nedeniyle Halk TV'ye yüzde 3 idari para cezası verildi.

RTÜK üyeleri İlhan Taşcı ve Tuncay Keser, bu kararları eleştirerek, Ayşenur Arslan'ın sözleri nedeniyle savcılığın bile suç belirlemediğini ve serbest bıraktığını belirtti. Ayrıca, Ezel Akay'ın eleştirilerinin ifade özgürlüğü sınırlarını aşmadığını savundu.

RTÜK, bu kararlarıyla gazeteci Ayşenur Arslan'ın sözlerini ve sanatçı Ezel Akay'ın eleştirilerini cezalandırma yoluna gitmiş oldu. Bu gelişmeler, medya özgürlüğü ve ifade özgürlüğü tartışmalarını yeniden gündeme getirdi.

Ayşenur Arslan özür diledi: "Yanlış anlaşıldım" Ayşenur Arslan özür diledi: "Yanlış anlaşıldım"