Rinso İsrail malı mı, Rinso kimin, hangi ülkenin, Türk malı mı? Rinso hangi ülkenin malı, zararlı mı? Rinso İsrail’i destekliyor mu, İsrail’e destek veriyor mu? şeklinde araştırmalar yapan vatandaşların en çok merak ettiği konu Rinso hangi ülkenin olduğu konusu oldu. Markanın menşei hakkında son dönemde gündem olan konular arasında yer alıyor. Vatandaşlar İsrail- Filistin Savaşı'nın ardından İsrail markalarına karşı boykot başlattı. Bu da vatandaşların hangi markanın hangi ülkeye ait olduğuna ilişkin olduğunu merak ediyor. Peki, Rinso İsrail malı mı? İşte detaylar...

RİNSO İSRAİL MALI MI?

Rinso İsrail malı mı, Rinso kimin, hangi ülkenin, Türk malı mı? Rinso, bir temizlik ürünleri markasıdır ve genellikle çamaşır deterjanları ile tanınır. Rinso'nun İsrail ile herhangi bir bağlantısı veya İsrail malı bir ürün olması hakkında bilgi yoktur. Rinso'nun hangi ülkede üretildiği veya satıldığı, ürünün pazarlama stratejilerine ve şirketin politikalarına bağlı olarak değişebilir. Eğer Rinso'nun İsrail ile ilgili bir politika veya bağlantısı hakkında kesin bir bilgiye ihtiyacınız varsa, Rinso'nun resmi web sitesi veya yerel satıcılar ile iletişime geçmeniz en iyi yol olacaktır.

RİNSO KİMİN, İSRAİL’İ DESTEKLİYOR MU, HANGİ ÜLKENİN?

Rinso, temizlik ürünleri markalarından biridir ve genellikle çamaşır deterjanlarıyla tanınır. Rinso'nun hangi ülkenin markası olduğu ve İsrail veya diğer ülkelerle ilişkisi hakkında herhangi bir bilgi yoktur. Şirketlerin siyasi veya uluslararası politika konularındaki görüşleri veya bağlantıları, şirketin yöneticileri veya sahipleri tarafından belirlenir ve genellikle şirketin resmi açıklamalarında veya kamuoyuna duyurulan politika belgelerinde yansıtılır.

Eğer Rinso'nun İsrail veya başka bir ülkeyi destekleyip desteklemediği hakkında kesin bir bilgiye ihtiyacınız varsa, Rinso'nun resmi web sitesi veya şirket yetkilileri ile iletişime geçmeniz en iyi yol olacaktır. Unutmayın ki şirketlerin politika ve bağlantıları zaman içinde değişebilir.

İSRAİL BOYKOT LİSTESİ

Aşağıda saydığımız markalar direk İsrail'e bağlı değil global markaların sahipleri Yahudi olduğu için İsrail ile ilgili durumlarda direk maddi ve manevi İsrail'i destekledikleri için halk arasında İsrail malı olarak biliniyor. İsrail malı olan meyve su markaları, İsrail süt ürünleri, İsrail detarjanları, İsrail kahve markaları, İsrail çayları, İsrail şekerleme ürünleri, İsrail dondurma markaları, İsrail mevye ve sebze ürünleri, İsrail alkollü içecek ürünleri, İsrail asitli içeceklerini marka ve ürün grupları olarak aşağıda listeledik.

İşte İsrail malı gıda markaları ve İsrail içecekleri :

Gıda Sektörü:

Meyve Suyu: Tropicana, Schweppes
Süt Ürünleri: Tnuva, Strauss
Kahve: Nescafe, Tassimo, Starbucks
Çay: Lipton, Dilmah
Şekerleme: Elite, Strauss
Dondurma: Walls, Ben & Jerry's
Meyve ve Sebze: Carmel Agrexco, Agrexco
Alkollü İçecekler: Mey-İçki, Carmel Winery
Asitli İçecekler: Coca-Cola (Coca-Cola, Fanta, Sprite), Pepsi Co (Pepsi, Lays, Doritos, Cheetos)
Temizlik ürünleri:

Erhan Afyoncu Celal Şengör’e sert çıktı Erhan Afyoncu Celal Şengör’e sert çıktı

Air Wick,
Ajax,
Aldays,
Alo
Ariel
Axe
Calgon,
Cif,
Clear,
Clit Bang,
Colgate Dettol,
Dove
Elidor,
Head & Shoulders,
Ipana,
Jhonsons Baby,
Loreal (Şampuan),
Lux,
Max Factor,
Nıvea
Omo,
Oral-B,
Palmolive,
Pantene,
Prima,
Rejoıce,
Protex,
Rejoice,
Rexona,
Rinso,
Sensodyne,
Viecnetta
Vileda,
Vanish,
Vaseline,
Veet.
Giyim ürünleri:

Tommy Hilfiger,
Nike,
Adidas,
Polo,
Ralph Lauren,
Parizyen,
Hugo Boss,
Calvin Klein,
Levi's,
Timberland,
Giorgio Armani

İsrail’e açıktan destek veren markalar: HP, Starbucks, Puma, Mc Donals, Nestle, Hardee's, Nike Lipton, Tide, Coca Cola, Burger King, Hyundai, IBM, L'Oreal, Subway.

Bu listedeki ürünlerin boykot edilmesi, bireylerin kendi vicdanlarına ve protesto yöntemlerine bağlı bir tercihtir. Herkes, kendi değerlerine ve inançlarına göre hareket etme hakkına sahiptir. Boykot hareketleri, toplumsal duyarlılıkların ve protesto eylemlerinin bir yansıması olarak ortaya çıkar ve genellikle bireylerin sesini duyurmasında etkili bir yol olarak kullanılır.