İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları aralıksız devam ederken beklenen bir gelişme yaşandı ve Refah Sınır Kapısı açıldı. 8 binden fazla masum insanın can verdiği saldırılan nedeniyle Gazze'de elektrikler kesilmiş, su ve gıda tükenmiş yine de Refah Sınır Kapısı açılmamıştı. Bugüne kadar yardım tırlarından birkaçının güçlükle geçebildiği Refah Sınır Kapısı  bugün yabancı pasaportlular ve ağır yaralılar için açıldı. Gelişmeler dikkatle takip edilirken İsrail, Hamas ve Mısır'ın Refah Sınır Kapısı'nın açılması konusunda anlaştığı öğrenildi. Yabancı pasaportlular ve ağır yaralı Gazzelilerin Mısır'a tahliye edilmesine başlandı.

Pakistan'da bir  silahlı saldırıda 8 kişi öldü 26 kişi yaralı Pakistan'da bir silahlı saldırıda 8 kişi öldü 26 kişi yaralı

refah aa
 
Kapının açılmasıyla birlikte Gazze'deki ambulanslarla yaralılar Mısır'a sevk ediliyor. Mısır ve Gazze'yi birbirine bağlayan Refah Sınır Kapısı, Gazze'deki Filistinlilerin dünyaya açılan tek kapısı. ABD ve Katar'ın girişimiyle yapılan müzakerelerde yabancılar ve çifte pasaportlularla beraber sağlık durumu ağır olan Filistinliler de Mısır'a geçecek.

DÜN DE MÜLTECİ KAMPINI VURDULAR

İsrail ordusu dün akşam saatlerinde Gazze'nin kuzeyindeki Cibaliye Mülteci Kampı'nı 6 ton bomba kullanarak vurdu. Gazze Sağlık Bakanlığı, hava saldırısında ilk belirlemelere göre en az 100 kişinin hayatını kaybettiğini, yüzlerce sivilin yaralandığını belirtti. Korkunç saldırının ardından açıklamalarda bulunan İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, bombardımanı Hamas komutanı İbrahim Biari'yi öldürmek için kendilerinin yaptığını ifade ederken, saldırıyla amaçlarına ulaştıklarını belirtti.