Recep Yazıcıoğlu, 2 Haziran 1948’de Trabzon’da dünyaya geldi. Vali olarak göreve olduğu her ilde verdiği hizmet ve halka karşı sıcak tutumu nedeniyle Recep Yazıcıoğlu “Efsane Vali” olarak bilindi. 20 yıl önce geçirdiği kaza sonucu yaşamını yitiren Vali Recep Yazıcıoğlu ölüm yıldönümünde unutulmadı.

6-62

RECEP YAZICIOĞLU HAYATINI NASIL KAYBETTİ?

2 Eylül 2003 tarihinde Eskişehir-Ankara Yolu üzerinde Temelli Mahallesi yakınlarında meydana gelen trafik kazasından 2 gün sonra bitkisel hayata giren Recep Yazıcıoğlu, 8 Eylül 2003 tarihinde yaşamını yitirdi. Yazıcıoğlu’nun Cenazesi Aydın'ın Söke ilçesinde 10 Eylül 2003'te defnedildi.

RECEP YAZICIOĞLU UNUTULMADI!

Recep Yazıcıoğlu’nun ölüm yıldönümünde siyasilerden mesajlar geldi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Türkiye tarihinin Süper Vali'si Recep Yazıcıoğlu’nu vefat yıl dönümünde rahmetle anıyorum. İlkeli ve adil duruşu her daim yolumuza ışık olacak.” İfadelerini kullandı.

İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Her gününü milletimize hizmete adayan, merhum Denizli Valimiz Recep Yazıcıoğlu'nu, vefatının 20. yıl dönümünde rahmetle anıyorum.” ifadelerine yer verdi.

1-95

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Ömrünü milletine hizmet etmeye adamış, örnek kişiliğiyle "Süper Vali" olarak gönüllerde taht kuran #RecepYazıcıoğlu'nu vefat yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.” dedi.

Aman dikkat! Meteoroloji'den sağanak ve fırtına uyarısı Aman dikkat! Meteoroloji'den sağanak ve fırtına uyarısı

Sinan Oğan, “’Gidemediğimiz yer, bizim değildir.’ Örnek devlet adamı, ömrünü Türk milletine hizmete adamış süper Vali #RecepYazıcıoğlu ’nu vefatının 20. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.” İfadelerini kullandı.