Anthony Burgess'ın 1962 tarihli romanından uyarlanan "Otomatik Portakal" filmi, Türkiye'de müzikal olarak sahnelenecek. Sinemanın kültlerinden olan Stanley Kubrick tarafından 1971'de sinemaya uyarlanan film, şimdi müzikal formuyla izleyiciyle buluşacak. 

images-9

Unutulmaz şarkılar bıraktı: Bayan Kahkaha gitti! Unutulmaz şarkılar bıraktı: Bayan Kahkaha gitti!

ŞANIŞER BAŞROLDE, BEŞİKÇİOĞLU YÖNETMEN KOLTUĞUNDA 

NTV'den alınan habere göre, Bu özgün versiyonda, ünlü rap şarkıcısı Şanışer olarak bilinen Sarp Palaur başrolde yer alacak. Erdal Beşikçioğlu'nun Behzat Ç serisinde canlandırdığı karakteriyle ve oyuncu Elvin Beşikçioğlu'nun ortaklaşa yazıp yönettiği bu müzikalde, Alex karakterini üstlenen Şanışer'e Sokrat St, Ados, Kamufle, Redo ve Müjde Kızılkan gibi önemli isimler eşlik edecek.

806x378-saniser-kimdir-saniser-gercek-adi-nedir-nereli-1567753862899

Bu eser, toplumun baskı altında olmanın sonuçları ve modernleşmenin etkilerini genç bir çete aracılığıyla sahneye taşıyor. Dans ve rap müziğini edebiyatla birleştirerek anlatan müzikal, müzisyenlerin oyunculuk ve dans performanslarının yanı sıra "Otomatik Portakal" için özel olarak bestelenen yeni şarkıları da içeriyor.

2227823

Koreografi Tan Temel ve Evrim Akyay'a, dekor tasarımı ise Barış Dinçel'e ait olan bu müzikal, 28 Eylül'de Zorlu PSM'de sahnelenmeye başlayacak.