İngiliz The Sun Gazetesi'nin haberine göre yat "zevksizlik abidesi" olarak nitelenirken, altın kaplı misafir odaları, kristal avizeler, peluş halılar ve pahalı sanat eserleri dikkat çekti. 

putin1

KATİL BALİNA

İsrail saldırılarında ölenlerin yüzde 70'i kadın ve çocuklar İsrail saldırılarında ölenlerin yüzde 70'i kadın ve çocuklar

Katil Balina olarak tercüme edilen Kosatka'nın daha önce Almanya'da bir tersaneye yanaştırılmıştı ancak Putin ordusuna Ukrayna'yı işgal etme emrini vermeden hemen önce ülkeden Rusya'ya götürülmüştü. Süper yatın ismi başlangıçta Graceful olarak biliniyordu ancak Almanya'dan aceleyle çıkarıldıktan sonra Kosatka olarak yeniden adlandırıldı. 19 Ocak'ta Hamburg'daki tersanenin yöneticisine gönderilen bir e-posta, sahiplerinin Graceful'u 1 Şubat'ta aniden Rusya'ya taşımak istediklerini belirtti. Yat daha sonra Baltık Denizi'nde Polonya ile Litvanya arasında sıkışmış bir Rus bölgesi olan Kaliningrad'a doğru yola çıktı.

putin6

Saint Petersburg'da olan yatta 70 bin euro değerindeki sehpalar ve 35 bin euro değerindeki bir kanepe ile yeniden şekillendirilmesi için harcanan büyük zenginliği ortaya koydu. Yatta ayrıca alçalarak havuza dönüşen bir dans pisti bulunuyor. 

ac876495-1bbe-4872-8f40-a04634a56fce

The Sun tarafından yayınlanan fotoğraflar, aşırı lüksü de gözler önüne seriyor. Bunlar arasında altın kaplamalı tuvalet kağıdı tutucuları, denizin dalgalı olduğu zamanlar için dengelenebilir bir bilardo masası ve kendi kendine çalan bir piyano yer alıyor. 

putin5
Masanın üzerinde, yalnızca Rusya'da güvenli askeri iletişim için kullanılan özel bir telefon var. Yatın helikopter pisti, Rus denizaltıları üreten bir şirket tarafından yapılan 2 milyon euro değerindeki dev bir 'deniz havuzu' ile birlikte yeniden donatıldı.

Yalnızca ana yatak odasındaki şampanya rengi halının 40 bin euro eşdeğerine mal olduğuna inanılıyor.

Alina-Kabaevas-private-cabin-3-East2west-news