Kraliyet ailesinin çalışan ve en çalışkan üyesi olarak 12 yılı aşkın bir sürenin ardından Galler Prensesi Kate şimdi de ayakkabı numaralarıyla gündemde. Kate şüphesiz uzun çalışma döneminde birkaç tane giyim kuşam hilesi edinmişti. Bu hilelerin bazıları topuklu ayakkabılarla ilgili. Kate'in iki farklı numara ayakkabı giydiği biliniyordu; 38.5 ve 39.  İngiliz bedeninde bu 5.5 ve 6 demek. Hello dergisi, "Prenses bunu tam olarak neden yaptığını hiçbir zaman paylaşmadı, ancak ayakkabı boyutları arasında gidip gelmesinin ana nedeninin rahatlık olması şaşırtıcı olmaz" diyor. 

kate

Kate Midletton'un ayakkabı numarası seçimi markaya göre değişiyor gibi görünüyor. Jimmy Choo için 38.5'i tercih ediyor ve hatta Rupert Sanderson tasarımlarında 38'e kadar iniyor (marka web sitesinde beden küçültmeyi tavsiye ediyor). Ama örneğin LK Bennett'in ayakkabıları için 39'u tercih ediyor.

MEGHAN DA AYNI HİLEYİ KULLANIYOR

Catherine'in baldızı Meghan Markle da bu anlayışlı ayakkabı hilesini kullanıyor ve Hello, Meghan'ın rahatsızlıktan kaçınmak için en sevdiği topukluları gerekenden bir numara daha büyük giydiğinin düşünüldüğünü bildiriyor.

kate4-1

Hello'nun moda editörü Rachel Story, "Ünlüler, çoğunlukla su toplamasını önlemek için kırmızı halılar veya diğer etkinlikler için bedenlerini küçültürler," dedi ve ekledi: “Ayrıca, her şey, normalde aldığınız numaraya bağlı kalmak yerine, ayakkabıları denediğinizde ve onlarla dolaştığınızda nasıl hissettiğinizle ilgili. İtalyan ayakkabıları genellikle daha büyük olur her zaman yarım numara küçük alırım. Aquazzura gibi bazı stillerin Meghan'da neden büyük olmasının nedeni bu olabilir."

kate2-1

Mescid-i Aksa'da cuma! Mescid-i Aksa'da cuma!

Kraliyet ailesi üyelerinin yanısıra moda editörleri de bu konuda hemfikir. Ayakkabıda rahat etmek isteniyorsa hem markaya hem de ne kadar süre ayakta kalınacağına göre hareket etmekte fayda var.