Popeyes İsrail malı mı, Popeyes kimin, hangi ülkenin, Türk malı mı?  Popeyes hangi ülkenin malı, zararlı mı? Popeyes İsrail’i destekliyor mu, İsrail’e destek veriyor mu? şeklinde araştırmalar yapan vatandaşların en çok merak ettiği konu Popeyes hangi ülkenin olduğu konusu oldu. Markanın menşei hakkında son dönemde gündem olan konular arasında yer alıyor. Vatandaşlar İsrail- Filistin Savaşı'nın ardından İsrail markalarına karşı boykot başlattı. Bu da vatandaşların hangi markanın hangi ülkeye ait olduğuna ilişkin olduğunu merak ediyor. Peki, Popeyes İsrail malı mı? İşte detaylar...

POPEYES İSRAİL MALI MI?

Popeyes, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir fast-food restoran zinciridir ve özellikle tavuk yemekleri sunan bir markadır. Popeyes restoranları dünya genelinde birçok ülkede bulunur ve franchise sistemiyle işletilir. İsrail'de Popeyes restoranları bulunuyor olabilir, ancak Popeyes markası genel olarak Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir marka olarak kabul edilir.

Popeyes restoranlarının ürünleri, bulundukları ülkenin yerel damak zevkine ve gıda tedarik zincirine bağlı olarak farklılık gösterebilir. Eğer Popeyes restoranlarının İsrail'deki ürünleri hakkında kesin bilgiye ihtiyacınız varsa, Popeyes'ın resmi web sitesi veya İsrail'deki franchise operatörleri ile iletişime geçmeniz en iyi yol olacaktır.

Erdoğan:"İttifakımızı daha da güçlendireceğiz" Erdoğan:"İttifakımızı daha da güçlendireceğiz"

POPEYES KİMİN, İSRAİL’İ DESTEKLİYOR MU, HANGİ ÜLKENİN?

Popeyes, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir fast-food restoran zinciridir. Şirketin İsrail'i destekleyip desteklemediği veya hangi ülkenin politikalarını takip ettiği hakkında herhangi bir bilgi yok.

Restoran zincirleri genellikle birçok farklı ülkede faaliyet gösterir ve yerel operasyonlar, yerel ihtiyaçlara ve yasal gereksinimlere göre uyarlanır. İşletmelerin siyasi veya uluslararası politika konularındaki görüşleri genellikle şirket politikalarında veya resmi açıklamalarda belirtilir. Eğer Popeyes'ın İsrail ile ilgili bir politika veya bağlantısı hakkında kesin bir bilgiye ihtiyacınız varsa, Popeyes'ın resmi web sitesi veya şirket yetkilileri ile iletişime geçmeniz en iyi yol olacaktır.

İSRAİL BOYKOT LİSTESİ

Aşağıda saydığımız markalar direk İsrail'e bağlı değil global markaların sahipleri Yahudi olduğu için İsrail ile ilgili durumlarda direk maddi ve manevi İsrail'i destekledikleri için halk arasında İsrail malı olarak biliniyor. İsrail malı olan meyve su markaları, İsrail süt ürünleri, İsrail detarjanları, İsrail kahve markaları, İsrail çayları, İsrail şekerleme ürünleri, İsrail dondurma markaları, İsrail mevye ve sebze ürünleri, İsrail alkollü içecek ürünleri, İsrail asitli içeceklerini marka ve ürün grupları olarak aşağıda listeledik.

İşte İsrail malı gıda markaları ve İsrail içecekleri :

Gıda Sektörü:

Meyve Suyu: Tropicana, Schweppes
Süt Ürünleri: Tnuva, Strauss
Kahve: Nescafe, Tassimo, Starbucks
Çay: Lipton, Dilmah
Şekerleme: Elite, Strauss
Dondurma: Walls, Ben & Jerry's
Meyve ve Sebze: Carmel Agrexco, Agrexco
Alkollü İçecekler: Mey-İçki, Carmel Winery
Asitli İçecekler: Coca-Cola (Coca-Cola, Fanta, Sprite), Pepsi Co (Pepsi, Lays, Doritos, Cheetos)
Temizlik ürünleri:

Air Wick,
Ajax,
Aldays,
Alo
Ariel
Axe
Calgon,
Cif,
Clear,
Clit Bang,
Colgate Dettol,
Dove
Elidor,
Head & Shoulders,
Ipana,
Jhonsons Baby,
Loreal (Şampuan),
Lux,
Max Factor,
Nıvea
Omo,
Oral-B,
Palmolive,
Pantene,
Prima,
Rejoıce,
Protex,
Rejoice,
Rexona,
Rinso,
Sensodyne,
Viecnetta
Vileda,
Vanish,
Vaseline,
Veet.
Giyim ürünleri:

Tommy Hilfiger,
Nike,
Adidas,
Polo,
Ralph Lauren,
Parizyen,
Hugo Boss,
Calvin Klein,
Levi's,
Timberland,
Giorgio Armani

İsrail’e açıktan destek veren markalar: HP, Starbucks, Puma, Mc Donals, Nestle, Hardee's, Nike Lipton, Tide, Coca Cola, Burger King, Hyundai, IBM, L'Oreal, Subway.

Bu listedeki ürünlerin boykot edilmesi, bireylerin kendi vicdanlarına ve protesto yöntemlerine bağlı bir tercihtir. Herkes, kendi değerlerine ve inançlarına göre hareket etme hakkına sahiptir. Boykot hareketleri, toplumsal duyarlılıkların ve protesto eylemlerinin bir yansıması olarak ortaya çıkar ve genellikle bireylerin sesini duyurmasında etkili bir yol olarak kullanılır.