Aralarında "Kara para aklama", "Vergide usulsüzlük" gibi suçların da olduğu 4 ayrı suçtan tutuklanan Dilan Polat’ın 3 ayrı 'tehdit' olayından suç kaydı olduğu ortaya çıktı.

Ünal Aysal'dan o belge için açıklama geldi! Ünal Aysal'dan o belge için açıklama geldi!

İstanbul Bakırköy'de bir adet "Bilişim Sistemindeki Verileri Bozma Yok etme, Erişilmez Kılma, Sisteme Veri Yerleştirme vb", İzmir'de bir adet "Kişisel Verileri, Hukuka Aykırı Olarak Ele Geçirmek veya Yaymak" ve Batman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “Güveni Kötüye Kullanma” suçlarından kaydı bulunan Dilan Polat hakkında 2014 ile 2022 yılları arasında başlatılan tüm bu soruşturmaların takipsizlikle sonuçlandığı ifade edildi.

Engin Polat'ın ise 3’ü mahkemede 2'si savcılıkta olmak üzere toplam 5 ayrı suç kaydı olduğu açıklandı.

İstanbul 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde “Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma” suçundan 2018 yılında ceza almış. 2006 yılında "Basit yaralama" suçundan Anadolu 2. Çocuk Mahkemesi’nde bir davası devam eden Engin Polat'ın aynı dosyadan bir de "tehdit" davası bulunuyor. 2020'de kendisine yöneltilen "tehdit" şikâyetiyle ilgili takipsizlik kararı verilen Engin Polat hakkında bir de 2018’de "Alkol veya uyuşturucu maddenin etkisi altındayken araç kullanmak"tan dava açılmış.