Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesi üzerinden Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından alınan kararlar kamuoyuyla paylaşıldı.

TFF'nin açıklamasına göre, Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulübün internet sitesinde yaptığı açıklamalardaki sportmenliğe aykırı hareketi ve hakem ile diğer müsabaka görevlileri hakkındaki ifadeleri nedeniyle 400 bin lira para cezasıyla cezalandırıldı. Aynı şekilde, Beşiktaş Kulübü de sportmenliğe aykırı hareket ve hakem ile diğer müsabaka görevlileri hakkındaki açıklamalarından dolayı 400 bin lira para cezasına çarptırıldı.

PFDK, Galatasaray'a da çeşitli nedenlerle toplamda 329 bin lira para cezası verdi.

Saha olaylarına karışan kulüplere yönelik cezalar da PFDK tarafından belirlendi. RAMS Başakşehir'e 112 bin lira, MKE Ankaragücü'ne 172 bin lira, Gaziantep FK'ye 300 bin lira, Çaykur Rizespor'a 112 bin lira, Atakaş Hatayspor'a 139 bin lira para cezası uygulandı.

Serdal Adalı'dan dikkat çeken açıklama: Vedalaşacağız Serdal Adalı'dan dikkat çeken açıklama: Vedalaşacağız

Ayrıca, Yukatel Adana Demirspor, Trabzonspor, RAMS Başakşehir, MKE Ankaragücü, Fenerbahçe, Galatasaray ve Çaykur Rizespor'da bazı taraftarların elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesine karar verildi.