Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde yaşanan olayları duyurdu. Terör örgütü BTÖ mensuplarının taciz ateşi sonucu 2 askerin şehit olduğu ve 3 askerin yaralandığı bilgisi paylaşılmıştı.

O öğretmen yine gündemde! O öğretmen yine gündemde!

Taciz ateşi sonucu yaralanan Piyade Uzman Onbaşı Uğur Özdemir ve Piyade Sözleşmeli Er Mahmut Üçdağ, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Dün gece saatlerinde ise Piyade Uzman Çavuş Özkan Lale'nin de şehit olduğu açıklandı.

Bugün ise MSB, Piyade Uzman Çavuş Mustafa Sezer'in de şehit olduğunu duyurarak operasyon bölgesindeki şehit sayısının altıya yükseldiğini bildirdi. Bakanlık, Mustafa Sezer hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, 10 Ağustos 2023 tarihinde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşi sonrasında kahraman silah arkadaşımız Piyade Uzman Çavuş Mustafa Sezer şehit olmuştur. Bölgede operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabırlar dileriz."