CHP Genel Başkanlığı için aday olacağını açıklayan Prof. Dr. Örsan K. Öymen, 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin ardından CHP içinde değişim hareketini başlatmış ve "CHP İlke ve Demokrasi Hareketi"ni kurucuları arasında yer almıştı. 

GÜRSES VE ALTAYLI DUYURDU 

Öymen'in adaylığı, CHP içinde genel başkanlık yarışını daha da hareketlendirebilir. Gazeteci Fatih Altaylı ve Özlem Gürses, Öymen'in adaylığını duyurarak CHP'de yeni bir değişimin başladığını ifade ettiler. CHP İlke ve Demokrasi Hareketi, partideki oligarşik yapılanmayı yıkmayı hedefliyor. Adaylığını resmi olarak açıklaması ise CHP'nin kurultay sürecinde bekleniyor.

Gazeteci Özlem Gürses, "CHP’de 2. genel başkan adayı Örsan Öymen de yola çıkıyor. Yarın 1 değil, 2 aday olacak genel merkezde” dedi.

Gürses'in paylaşımındaki CHP İlke ve Demokrasi Hareketi’nin içinde yer alan şu isimler dikkat çekti:

“CHP üyesi Ahmet Fethi Oral, 19. dönem SHP, 20., 22., 23. dönem CHP Milletvekili ve Devlet Bakanı Algan Hacaloğlu, CHP üyesi Ali Aydemir, CHP üyesi Aydın Keleşoğlu, CHP üyesi Ayhan Tuğsuz, CHP üyesi Prof. Dr. Bengi Başer, CHP üyesi Cezmi Doğaner, CHP üyesi Devrim Ercan, 24. dönem CHP Milletvekili Dilek Akagün, 24. dönem CHP Milletvekili Doğan Şafak, CHP üyesi Ekrem Demir, CHP üyesi Ergun Fersoy, CHP eski İl Başkanı Gürhan Akdoğan, CHP eski Parti Meclisi üyesi Hüsniye Kaya, CHP üyesi Işık Özkefeli, 23. ve 24. dönem CHP Milletvekili İsa Gök, CHP üyesi İsmail Yetkin Özden, 22. dönem CHP Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Tomanbay, CHP üyesi Metin Gazioğlu, CHP üyesi Mustafa Metin, CHP üyesi Muzaffer Koç, CHP üyesi Naci Günday, 23. dönem CHP Milletvekili Prof. Dr. Necla Arat, 23. ve 24. dönem CHP Milletvekili Prof. Dr. Nur Serter, CHP üyesi Recep Bakırtaş, 24. dönem CHP Milletvekili ve CHP eski Genel Sekreteri Prof. Dr. Süheyl Batum, CHP üyesi Prof. Dr. Tamer Koldaş, CHP üyesi Emekli Amiral Türker Ertürk, 19., 20. ve 21. dönem DSP Milletvekili ve CHP üyesi Uluç Gürkan, CHP üyesi Utkan Güneş‘in de aralarında bulunduğu binlerce CHP üyesi bu hareketin içinde yer almaktadır.”

4 uluslararası anlaşma Meclis'ten geçti 4 uluslararası anlaşma Meclis'ten geçti

CHP Genel Başkanlığına aday olacağını açıklayan Prof. Dr. Örsan K. Öymen'in kurduğu İlke ve Demokrasi Hareketi'nin internet sayfasında yer alan“CHP İlke ve Demokrasi Hareketi, kadro gücünü, örgütten ve tabandan almayı, CHP’deki oligarşik kadro yapılanmasını yıkmayı, temel hedef haline getirmiştir” notu dikkat çekti.