CHP'de 4 Kasım Cumartesi günü düzenlenen olağan kurultaydaki seçimde 13 senelik Kemal Kılıçdaroğlu devrine son veren Özgür Özel genel başkan oldu.

2024 Mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerden önce kolları sıvayan Özel kendisine yöneltilen "İYİ Parti ile ilgili yerel seçim için görüşme trafiği olur mu?" sorusu karşısında "Meral Hanım da uygun görürse olabilir, kendisiyle geçmişten sıcak ilişkim var. Bir büyük ittifaktan ziyade yerel örgütlerimizin sesini dinleyeceğimiz, gerekli yerlerde ittifak olmasının hiçbir sakıncası yok" cevabını verdi.

"MERAL HANIMLA GEÇMİŞTEN SICAK İLİŞKİM VAR"

CHP'nin yeni genel başkanı Özgür Özel, Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz'ın sorularına yanıt verdi. Özel, "İYİ Parti ile ilgili yerel seçim için görüşme trafiği olur mu?" sorusuna "Ben isterim. Meral Hanım da uygun görürse olabilir. Meral Hanımla geçmişten sıcak ilişkim var. Kendisine 'Genel başkanım' dediğimde 'Abla demen lazım' diyordu. Meral Hanımla görüş¬me imkanını önemli buluyorum. Uygun görürse bir büyük ittifaktan ziyade yerel örgütlerimizin sesini dinleyeceğimiz, gerekli yerlerde ittifak olmasının hiçbir sakıncası yok" yanıtını verdi.

İSTANBUL VE ANKARA'DA İTTİFAK OLACAK MI?

Erdoğan Reisi'yle görüştü: Gündem Gazze! Erdoğan Reisi'yle görüştü: Gündem Gazze!

İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirler bir ittifak olup olmayacağı sorusuna ise Özel, "Onları daha enine ve boyuna göre tartışmak lazım. Ama Meral hanımın nasıl yaklaşacağı çok önemli" karşılığını verdi.

"BASIN ÜZERİNDEN KONUŞMAYI BIRAKACAĞIZ"

Meral Akşener'in uygun görmesi durumunda ilişkilerin iyi bir seviyeye gelebileceğini belirten Özel, "Basın üzerinden konuşmayı bırakacağız. Arkadaşlarımdan talepte bulunacağım" dedi.