CHP Grup Başkanı ve Genel Başkan Adayı Özgür Özel, Gezi Parkı olayları davası kapsamında hapis cezası alan Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater ve Mine Özerden'i ziyaret etti.

Ziyaret sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Özgür Özel, sanıkların sağlık ve moral durumlarının iyi olduğunu belirtti ve Gezi Parkı olayları nedeniyle haksız ceza alan bu kişilerin 9 yıl sonra hala cezaevinde bulunduğunu ifade etti.

"SEÇMENİMİZ AFFETMEZ"

Özgür Özel, gazetecilerin sorularını yanıtlarken, İYİ Parti'nin İzmir'den belediye başkanı adayı çıkarması ve ittifak konusuna değindi. Özel, partilerin kendi kimlikleriyle siyaset yapmaları gerektiğini vurgulayarak, "Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlere giderken ne biz ne İYİ Parti ne diğer demokratlar, İzmir, İstanbul, Ankara, Adana, Mersin, Antalya ve diğer büyükşehirlerin göz göre göre bizim birbirimizle olan sorunlarımızı aşamadığımız için yeniden AK Parti'nin eline geçmesini seçmenimiz affetmez. Seçmenimiz buna izin vermez." dedi.

"İŞBİRLİĞİNİ GÜÇLENDİRECEĞİZ" MESAJI

Özel, eğer partilerinin yönetimine gelirlerse, öz eleştirileri yaparak sorunları çözmeye hazır olduklarını belirterek, partiler arası işbirliğini yeniden güçlendirmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Ümit Dikbayır: Basının önünde konuşan Meral Akşener'di Ümit Dikbayır: Basının önünde konuşan Meral Akşener'di

"Ölçme değerlendirmeye dayalı, vatandaşın desteğini alacak, partilerin kendi içindeki partililerin vicdanını rahatsız etmeyecek, yazılı çizili bir iç hukuka dayalı, kimsenin kimsenin hakkını yemeyeceği, hiç kimsenin de başkasına hakkını yedirmeyeceği gerçek bir birliktelik için kolları sıvamaya ve bir beyaz sayfa açmaya hazır olacağız."

SEÇİM MESAJI

Yeni bir birliktelik için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Özel, belediyeleri kaybetmemek ve yeni belediyeler kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

"Elimizdeki hiçbir belediyeyi kaybetmeyip, Millet İttifakı'na ve Türkiye ittifakına çok sayıda belediye kazandırmak için var gücümüzle çalışacağız."

Kaynak: Anadolu Ajansı