Özel, anayasa tartışmaları konusunda da Erdoğan'a yanıt verirken, "Sistem mi değiştireceksin, ortak mı değiştireceksin, rahmetli Erbakan'a attığın kazıkta olduğu gibi gömlek mi değiştireceksin bilmem ama bizimle birlikte anayasa değiştiremeyeceksin!" diye konuştu.

Özel, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada gündemdeki konuları değerlendirdi.   

Özel, Yargıtay'ın Anayasa Mahkemesi'nin TİP milletvekili Can Atalay hakkında verdiği hak ihlali kararına uymaması ve üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunmasına ilişkin olarak, "Erdoğan'ın başına geçtiği bu darbe girişimine direniyoruz, direnmeye devam edeceğiz" dedi. Özel, Meclis'te parti grubuyla başlattıkları oturma eylemine devam edeceklerini duyurdu. Durumu "devlet krizi" olarak nitelendiren Özel, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un da rahatsızlık duyduğunu ancak yapması gerekeni Meclis adına yerine getirmediğini savundu. 

Özel, İsrail'in saldırısı altındaki Gazze'de yaşanan sivil ölümlerine dikkat çekerken, Batı dünyasını "Filistin'e sahip çıkmaya" çağırdı. Özel, "İlk fırsatta insani yardımların ulaşmasını sağlamak, soruna dikkat çekmek için Filistin'e gideceğiz. Bunun için girişimlerde bulunuyoruz" dedi. 

Son dönemde KYK yurtlarından gelen asansör kazaları ve zehirlenme haberlerine de tepki gösteren Özel, iktidara, "Yol yapıyor, köprü yapıyor, TOKİ yapıyor övünüyorsun; yurt yapmıyorsun. Çocukları cemaatlerin kucağına itmek için bilinçli tercih bu!" sözleriyle yüklendi. 
Özel'in açıklamasından satır başları şöyle:

"(Ölümlü sel felaketi) İktidar partisi ilk kez iklim krizinin bunlara sebep olduğunu söyledi. Toplumun bir kısmı bahane uydurmayın, bir kısmı da iklim krizi bütün dünyanın sorunu dedi. İklim krizinin varlığını kabul etmek önemli ama hükûmetler buna bir doğal afet, biz ne yapalım diyecek durumda değiller. Bütün dünya dirençli kentlerden bahsediyor, dirençli kentler için iktidarın hazırlık yapması gerekiyor. 
Emekliler nereden nereye geldi 20 yılda gördük. Erdoğan'ın emekliye mesajı şuydu 'biliyorum, açsın, endişelisin ama tehlike büyük, beni seçmelisin yoksa bayrağı indirecekler, ezanı dindirecekler, ülkeyi böldürecekler, bana oy ver ben senin durumunu düzelteceğim' dedi. Dediler ki, 'Ya ezan durursa, ya vatan bölünürse, biraz aç kalalım, söz verdiler çözecekler' dediler. Seçim bitti. Sabah ezanını okuyan müezzinin hakkını yine CHP savunuyor. Herkese verdikleri promosyonu vermiyorlar. 

EMEKLİYİ KARINCA GİBİ EZDİRMEYECEĞİZ

Aman dikkat! Meteoroloji'den sağanak ve fırtına uyarısı Aman dikkat! Meteoroloji'den sağanak ve fırtına uyarısı

"Ezanın, vatanın, bayrağın, muhalefetle, CHP ile derdi olmadığı ortaya çıktı ama seçim bitti Erdoğan'ın da emekliyle ilgili bir kaygısı olmadığı ortaya çıktı. Erdoğan seçildiğinde ekmek 5 lira, bugün ekmek 7 lira. Erdoğan seçildiği gün asgari ücret 2 bin 280 ekmek alıyordu, bugün 1620 ekmek alıyordu. Seçimden bu yana asgari ücretli 652 ekmek kaybetti. En düşük emekli maaşı 7,5. Haziranda 1500 ekmek alıyordu, şimdi 1071. 429 ekmek çaldılar emeklinin maaşından. Bu sene asgari ücret görüşmeleri de emekli aylığı görüşmeleri de o kadar kolay geçmeyecek. Emekliyi de emekçiyi de karınca gibi ezdirmeyeceğiz! Karıncanın kardeşi var o da CHP'dir "

TRAVMAYI BİR KEZ DAHA YAŞADIK

"Hrant Dink'in katledilmesinin Türkiye'de yarattığı büyük travmayı 16 yıl sonra bir kez daha yaşadık. Bir çocuktan katil yaratan derin güçler, bir güvercin katilini serbest bıraktılar. Gözümüzün içine baka baka 'muhalefet toparlanacağız diyorsunuz, hep birlikte olacağız diyorsunuz, bundan sonra meydanlarda olacağız, hak arayacağız diyorsunuz. Hak, hukuk, adalet diyorsunuz, biz buradayız' dediler. 'Biz icap ettiğinde katilimize de sahip çıkarız' diyorlar. Biz buradayız! Siz katilinize sahip çıkıyorsanız, biz namuslu insanlar, iyi insanlar birbirimize de bu ülkeye de sahip çıkacağız, size teslim olmayacağız!