CHP Grup Başkanı Özgür Özel, Halk TV'ye konuk oldu. Özel, Genel Başkan adayı olup olmayacağına dair gelen soruya ise "Ben bu partinin yeniden yenilgi yaşamaması için her göreve talibim." yanıtını verdi.

Özgür Özel'in Halk TV'deki açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde;

GENEL BAŞKANLIĞA TALİP Mİ?

"Sorumluluk almaksa sorumluluk, fedakarlık yapmaksa fedakarlık. Ben bu partinin yeniden yenilgi yaşamaması için her göreve talibim. Bu genel başkanlıksa da genel başkanlık...

ozgur-ozel

KILIÇDAROĞLU-ÖZDAĞ MUTABAKATINI BİLMİYORDUK

"Biz çok ciddi bir kayba uğradık, getirinin üzerinde götürü oldu. Normalde bu milletvekili seçiminde bir iç hukuk belgesine ihtiyaç vardı. Kılıçdaroğlu Özdağ Mütabakatını bilmiyorduk. Bu anlaşmanın yapılmış olmasını hiç beklemezdim. Ben CHP'nin kendi kimliğiyle kendine yakışan bir çizgi sürdürmesini düşünürüm. Meral hanımın 'biz her yetkiyi vermiştik' açıklamasını da hatırlatmak lazım.

“ÇÖZÜM BULMAMIZ LAZIM”

Birincisi her paylaşımın altına bakıyoruz. Ben de bakıyorum. ben duygusal kopuş kelimelerini kullandığım zamandan beri hep özetle önüme geldi. Binlerce onlarca sayfalarca 'tam hissettiğimiz bu' mesajları aldım. Kopuş fena bir şeydir. Bu başka bir şeydir. Sakince çıkıp uzaklara gitme meselesine bir çözüm bulmamız lazım.

Kocaeli'de zincirleme kaza: Ölü ve yaralılar var! Kocaeli'de zincirleme kaza: Ölü ve yaralılar var!

CHP TEPKİLERİN FARKINDA MI?

Türkiye'nin neresine giderse git insanlar bir şey bekliyor. Bu duygusal kopuş her yerde var. Duygusal Kopuş var. Yok demekle olmaz. Meseleyi seçmene yüklemek anlamamak doğru değil. Her seçim sonucu seçmenin size yazdığı bir mektup var. Onu açıp satır satır okuyacaksınız. Bunu yaptığınıza ikna olurlarsa kopmazlar. Sizi değiştirirler ama kopmazlar. Önemli olan ve beni iten mesele 'duygusal kopuş' meselesi.

CHP SANDIKLARI KORUYABİLDİ Mİ?

Biz oyları girmeden çaldırdık. Adam yoksul, işsiz, perişan edilmiş bir esnaf... Ama biz onu güvenlik problemlerine sıkıştırdık. Biz onun oyunu alamadık. Biz oyları sandığa girmeden çaldırdık. Bizimkisi oyları sandığa girince çaldırmak değil..."