CHP Genel Başkanlığı için adaylığını açıklayan Grup Başkanı Özgür Özel, İker Karagöz'ün gündeme dair sorularını yanıtladı.

Özgür Özel, geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 3 Mart'ta Altılı Masa'da yaşanan krize ilişkin "Ben masa yıkmadım. O seçim kazanılabilsin diye ben zehir içtim zehir" açıklamalarına yanıt verdi.

"KAYBETMEYİ DE BİLMEK LAZIM"

Özel, "CHP de şerbet içmedi" diyerek şunları söyledi:

"CHP de şerbet içmemiştir. Geçmişte aramızda bir hukuk vardı öyle ya da böyle, kazansak kazanacaktık ve birlikte yönetecektik. Kaybetmeyi de bilmek lazım. Bazı şeyler, partilerin siyasetçilerini, onların kırgınlıklarını kızgınlıklarını aşar. Ne aşar, milletin talebi aşar. Tutup da kendi elimizdeki belediyeleri Tayyip Erdoğan’a verelim de yine İstanbul’un üzerinde pata pata helikopterle gezip kupon arazileri Araplara mı satsın? Aklımızı başımıza eninde sonunda alacağız. Gelecekteki ittifak olanaklarını zora sokacak, aşındıracak sert söylemlerden hep kaçındık, kaçınmamız lazım."

Partisinin geleceğine dair sorulara ise, "CHP, kendi köklerini bilmeli. CHP durduğu yerde duracak, gerekirse Türkiye’nin bütün siyaseti CHP’nin çizdiği hattın etrafında konumlanacak" şeklinde cevap verdi.