Tebliğciler bu kez de pavyona gitti! Tebliğciler bu kez de pavyona gitti!

Ankara'da, yeraltı dünyasında "Kaplan Grubu" olarak bilinen suç örgütüne yönelik yapılan operasyonun yankıları sürüyor.  Ayhan Bora Kaplan'ın Esenboğa Havalimanı girişinde gözaltına alınmasının ardından derinleşen soruşturmanın kapsamı genişleyerek emniyet mensuplarına kadar uzandı.  


EMNİYET MÜDÜRÜ GÖZALTINDA

T24’ten Asuman Aranca’nın haberine göre, soruşturma kapsamında 2. sınıf Emniyet Müdürü N.A.Ç'nin de gözaltına alındığı ortaya çıktı. Ayrıca, baş komiserlikten ayrılarak avukatlık yapmaya başlamış olan eski polis U.K'nin de gözaltında olduğu bilgisi edinildi. Haberde, soruşturma kapsamında şu ana kadar gözaltına alınanların sayısının ise 29 kişiye ulaştığı belirtildi.

Bu gelişmelere göre, Ankara'da Ayhan Bora Kaplan liderliğindeki suç örgütüne yönelik soruşturma, Emniyet mensuplarına kadar uzanmış gibi görünüyor.

AVUKATLARININ OFİSİ DE ARANDI

2. sınıf Emniyet Müdürü N.A.Ç'nin, Kaplan örgütü ile ilişkilendirildiği ve şikayetçileri vazgeçirmekle suçlandığı belirtiliyor. Aynı şekilde, eski polis U.K'nin de aynı gerekçeyle gözaltına alındığı ifade ediliyor.

Soruşturma kapsamında, Kaplan'ın iki avukatının ofisinde de arama yapıldığı ve bu avukatlardan birinin gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldığı bilgisine ulaşıldı.