Kassam Tugayları komutanı "terör listesi"ne eklendi! Kassam Tugayları komutanı "terör listesi"ne eklendi!

Disney Plus'ın “Atatürkdizisini yayınlanmayacağına dair çıkan iddialara tepkiler art arda geliyor.

"MİLLETİMİZE SAYGISIZLIKTIR"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, konuyla ilgili Twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı "Amerika merkezli bir Dizi/Film platformunun Ermeni lobisinin baskısına boyun eğerek “Atatürk” dizisini yayınlamadan yayından kaldırması utanç vericidir.

Söz konusu platformun bu tutumu, Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerine ve milletimize saygısızlıktır.

Daha önce çeşitli vesilelerle ifade ettiğimiz gibi ABD’deki bu sözde soykırım şebekesi, tarihi olayları yalan siyasetine alet etmektedir.

Bu lobinin yegane amacı, defalarca görüldüğü üzere Türkiye-Ermenistan ilişkilerinin normalleşmesine de mani olmaktır.

Bu şebekelerin faaliyetleri, Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti karşısında hiç hükmündedir. Bu şebekelere boyun eğenler utansın…" 

Ekran görüntüsü 2023-08-01 232303

“DİSNEY YARIN AÇIKLAMA YAPACAK”

Gazeteci Candaş Tolga Işık, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda konuyla ilgili Disney'in yarın açıklama yapacağını açıkladı.

Işık, "Atatürk dizisiyle ilgili Ermeni Diasporası'nın her zamanki dezenformasyonlarından biri dönüyor. Yalan diasporası kendine yontmaya çalışıyor ama Disney'in kararında etkileri sıfır! Hakan Fidan ve İbrahim Kalın sürece bizzat müdahil oldu. Yarın Disney bir açıklama yapacak

Diaspora Disney'in dünyada aldığı küçülme kararını kendi baskılarıyla alınmış gibi bir yalan yaymaya çalışıyor. Almaya'da, Fransa'da 2 bin içerik silindi. Ama o diziyi Türkiye'de "seve seve" yayınlayacaklar. Hem de FOX'ta ücretsiz yayınlayacaklar+tüm dünyada vizyona çıkaracaklar."  ifadelerini kullandı.

Ekran görüntüsü 2023-08-01 232323