Dolar fiyatları bugün ne kadar oldu? Dolar fiyatları bugün ne kadar oldu?

65 yaş üzeri toplu taşıma hakkına ilişkin gelişmeler binlerce vatandaşı ilgilendiriyor. Son aylarda akaryakıt fiyatlarındaki artışlar sebebiyle ulaşım maliyetleri artmasına bağlı olarak toplu taşıma kullanan vatandaşları ilgilendiren önemli adımlara imza atıldı.

Aksaray Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Veysel Öztürk yaptığı açıklamada, Türkiye Şoförler ve Otobüsçüler Federasyonu ve Türkiye Tüm Özel Halk Otobüsler Derneği’nin de katılımıyla 65 yaş ve üstü yolcuların ücretsiz taşınması uygulaması için 15 Ekim tarihinden itibaren bir düzenleme kararı alındığını söyledi.

Gerçek Gündem'in haberine göre; Öztürk, alınan karar çerçevesinde otobüslerde ücretsiz olarak taşınan 65 yaş üstü vatandaşların artık ücretsiz taşımayı kullanamayacaklarını belirterek, “15 Ekim 2023 tarihinden sonra bu vatandaşlarımızın artık ücretsiz binişe son veriyoruz. Şehit yakınları, gaziler, polisler, engelliler ve basın mensupları dışında, 65 yaş ve üstü vatandaşlar için ücretsiz taşıma hizmeti sona erecek” dedi.

Veysel Öztürk, kararın gerekçesi olarak devletin 65 yaş üstü vatandaşlar için verdiği 1700 TL maddi desteğin yeterli olmamasını öne sürdü.
Geçtiğimiz haftalarda da Burdur’da toplu taşıma hizmeti veren Burdur Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi, yaptığı yazılı açıklama ile ücretsiz binişlerin bitirilmesi konusunda karar aldıklarını duyurmuştu.

Önceden 65 yaş üstü vatandaşların ve bazı iş kollarında çalışanların ücretsiz olarak yararlandıkları bu hizmetten artık para alınacak.