Burdur'da toplu taşıma hizmeti veren Burdur Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi, 65 yaş üstü vatandaşların ve bazı iş kollarında çalışanların ücretsiz olarak faydalandığı toplu taşıma hizmetinin ücretsiz binişlerin sonlandırıldığını duyurdu.

Kooperatif tarafından yapılan açıklamaya göre, bundan sonra 65 yaş üstü vatandaşlar ve bazı iş kollarındaki çalışanlar otobüslere ücretli olarak binecekler.

Burdur Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi’nden yapılan açıklamada, "Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren ÖTV zammı ile akaryakıttaki fiyat artışı sonrası ilimizde toplu taşımanın sürdürülebilirliği için yaptığımız hesaplamalar ile gerekli tutarın 20,00 TL olduğunda ancak giderlerimiz ve taşıma maliyeti karşılandığı görülmüştür. Kooperatif olarak gelirimizi artırmanın yolunun sürekli yüksek zamlar istemek değil ücretsiz taşımaya son vermek olduğu kanaatine vardık. Yaptığımız hesaplamada günlük tüm çalışan araçların cihaz cirosunu taşıdığımız ücretli ve ücretsiz yolcu sayısına böldüğümüzde yolcu taşıma kişi başına ortalama 6,08 TL olmaktadır. Toplu taşıma ücretlerine yapılacak olan zam toplu taşımayı ücretsiz kullanım yapanlara ve suiistimal edenlere yansımamakta sürekli olarak ücretini ödeyen kişileri zor durumda bırakmaktadır” denildi.

Burdur'da korkutan deprem! Burdur'da korkutan deprem!

NTV'nin haberine göre, yapılan açıklamada kararın 15 Ekim'e ertelendiği aktarılırken süreçten sorumlu olan kurumun Burdur Belediyesi olduğu ifade edildi.