Nike İsrail malı mı? Nike hangi ülkenin malı, zararlı mı? Nike İsrail’i destekliyor mu, İsrail’e destek veriyor mu? şeklinde araştırmalar yapan vatandaşların en çok merak ettiği konu Nike hangi ülkenin olduğu konusu oldu. Markanın menşei hakkında son dönemde gündem olan konular arasında yer alıyor. Vatandaşlar İsrail- Filistin Savaşı'nın ardından İsrail markalarına karşı boykot başlattı. Bu da vatandaşların hangi markanın hangi ülkeye ait olduğuna ilişkin olduğunu merak ediyor. Peki, Nike İsrail malı mı? İşte detaylar...

NİKE İSRAİL MALI MI?

Nike, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir spor giyim ve ayakkabı şirketidir. Nike, dünya genelinde birçok ülkede üretim yapmaktadır ve ürünlerini uluslararası pazarlarda satmaktadır. Nike'ın ürünlerinin bazıları İsrail'de üretilmiş olabilir, ancak Nike, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir şirket olduğundan İsrail malı bir marka değildir.

NİKE KİMİN, İSRAİL’İ DESTEKLİYOR MU, HANGİ ÜLKENİN?

CHP'den Şişli için sürpriz kadın aday adayı!  CHP'den Şişli için sürpriz kadın aday adayı! 

Nike gibi büyük şirketler, genellikle dünya çapında farklı ülkelerde üretim tesisleri bulundururlar ve ürünlerini çeşitli bölgelere dağıtırlar. Hangi ülkelerde üretim yapıldığı ve ürünlerin nerede satıldığı, ürünün menşeine bağlı olarak değişebilir. İsrail'de üretilen Nike ürünleri olsa da, Nike İsrail kökenli bir şirket değildir ve genel olarak Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir şirket olarak kabul edilir.