İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Hamas’ın elindeki rehineler serbest bırakılana katar ateşkes yapmayacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yerine vekalet edecek! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yerine vekalet edecek!

İsrail Başbakanı Netanyahu, İsrail ordusunun havadan ve karadan saldırılarını sürdürdüğü Filistin'in Gazze Şeridi'ndeki gelişmelere ilişkin Tel Aviv’de basın açıklaması yaptı.

Bombardıman altındaki bölgede büyüyen insani kriz nedeniyle yapılan ateşkes çağrılarına karşı Gazze'yi yöneten Hamas’ın elindeki İsrailli rehinelere işaret eden Netanyahu, "Kaçırılanların tamamı serbest bırakılana kadar ateşkes olmayacak" dedi.

"BASKIYI HER SAAT DERİNLEŞTİRİYORUZ"

İsrail ordusunun 31 Ekim’de Gazze’ye başlattığı kara harekatında ilerleme kaydettiğini ileri süren Netanyahu, "Hamas, asla ulaşamayacağımızı düşündüğü yerlere ulaştığımızı görüyor. Gazze şehri kuşatıldı. İçinde faaliyet gösteriyoruz, Hamas üzerindeki baskıyı her gün, her saat derinleştiriyoruz" ifadelerini kullandı.

"HİZBULLAH SAVAŞA GİRERSE EN BÜYÜK HATASINI YAPMIŞ OLACAK"

İsrail Başbakanı, Hamas'ın elindeki esirler serbest bırakılmadan Gazze’ye yakıt girişine de izin vermeyeceklerini söyledi.

Lübnan sınırında İsrail ordusu ile Hizbullah arasında yaşanan çatışmaları da değerlendiren Netanyahu, Hizbullah’tan gelecek "her türlü saldırıya ağır ateşle karşılık vereceklerini" belirtti.

Netanyahu, "Hizbullah savaşa girmeyi seçerse en büyük hatasını yapmış olacak" diye konuştu.