İsrail ile Filistin arasında 7 Ekim sabahı Hamas saldırıları sonra başlayan çatışmaların 8. Gününde sıcak bir gelişme yaşandı.

Bir yandan Gazze Şeridi’ni ablukaya alarak hava saldırılarını sürdüren İsrail ordusu bir yandan da kara harekâtı hazırlığı için Gazze sınırına askeri sevkiyat yapıyor.

Çatışmalarda her iki tarafta da çok sayıda can kaybı yaşanırken şu ana kadar Gazze'de hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısının 2 bin 215'e, yaralananların ise 8 bin 174'e yükseldi. Hamas’ın saldırılarında ise 1.300 İsrailli yaşamını yitirdi.

Orta Doğu’daki gerilim tüm şiddetiyle devam ederken İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze sınırındaki askeri birlikleri ziyaret ederek denetim yaptı.

"YENİ AŞAMA GELİYOR"

İngiltere'de belediyeler bir bir iflas ediyor! İngiltere'de belediyeler bir bir iflas ediyor!

Netanyahu, ziyaret sırasında askerlere yaptığı konuşmada, "Bir sonraki aşama için hazır mısınız? Yeni bir aşama geliyor" ifadesini kullandı.

Askerler başlarını sallayarak cevap verirken bu ziyaretini sosyal medya platformundan paylaşan Netanyahu, X’teki mesajına “Gazze Şeridi’ndeki savaşçılarımızla ön saflarda. Hepimiz hazırız” notunu düştü.

Öte yandan İsrail Savunma Kuvvetleri de Netanyahu’nun açıklamalarıyla benzer bir açıklamada bulundu.

SAVAŞI SONRAKİ AŞAMAYA GEÇİRMEYE HAZIRLANIYORUZ

IDF’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İsrail ordusunun askerleri ülkenin dört bir yanına konuşlandırılmış durumda ve önemli bir kara operasyonuna ağırlık vererek savaşı sonraki aşamaya geçirmeye hazırlanıyor"