İki sezondur Avrupa'ya gitmek isteyen Danimarkalı stoper, beklenen bonservis bedelini ödeyecek takım olmamasıyla beraber teknik heyet ve yönetim tarafından kadroda tutuldu. Forma savaşında, sezon başında Tottenham'dan gelen Davinson Sanchez'in gerisine düşen Nelsson, flaş açıklamalarda bulundu.

Yeni sözleşmeyi reddetti

Ülkesi Danimarka'dan Bold'a konuşan Victor Nelsson, Galatasaray'dan gelen sözleşme uzatma teklifini reddettiğini açıkladı.

"Son üç maçtır yedek kulübesindeyim"

Nelsson, "Manchester United maçında oynamadığım için çok kızgındım. Hayal kırıklığına uğradım. Son üç maçtır yedek kulübesindeyim. Siz dışarıdan görüyorsunuz ama ben içindeyim. En çok şok olan, kızgın olan ve tükenmiş olan benim" dedi.

Adana Demirspor'dan Patrick Kluivert kararı! Adana Demirspor'dan Patrick Kluivert kararı!

"Yedek kalmamın nedeni Okan Buruk'la aramda kalacak"

Neden yedek kaldığını teknik direktör Okan Buruk ile konuştuğunu söyleyen Nelsson, "Sanırım bu onunla benim aramda kalacak" ifadelerini kullandı.

"Oynamazsam başka bir yer bulmak zorunda kalacağım"

Yeni kontratını reddettiğini açıklayan Victor Nelsson, "Eğer oynamıyorsam ne yapacağım? Futbol oynamak için İstanbul'da yaşıyorum. Oynamazsam başka bir yer bulmak zorunda kalacağım. Bu açık. Yedek kulübesinde oturmayı sevmiyorum" dedi.

Nelsson'dan Sevilla itirafı

Ayrıca Victor Nelsson, transfer döneminde La Liga temsilcisi Sevilla'dan teklif geldiğini bildirdi. Danimarkalı, Galatasaray'ın İspanyol takımdan gelen transfer teklifini düşük bularak reddettiğini açıkladı.