Akaryakıta ürünlerine bir zam daha geldi. Yapılan zamla birlikte İstanbul'da motorin 38 liranın üstüne çıkarken, benzin fiyatları da 38 liraya yaklaştı. Zamlarla ilgili ekonomist Özgür Demirtaş, sosyal medyadan bir paylaşım yaptı ve zamların sebebini açıkladı.
Akaryakıt ürünlerinde zam dalgası durmak bilmiyor. Benzin fiyatlarına dün gece yarısından itibaren 1 lira 55 kuruş zam yapıldı.
benzinde seçim sonrası iki aydaki zam oranı yüzde 90,4'e ulaştı. Bu zamla birlikte benzinin litre fiyatı İstanbul'da 38 lira sınırına yaklaştı. Ankara ve İzmir'de ise benzin litre fiyatı 38 lirayı aştı.İstanbul'da motorin litre fiyatı 38.34 liradan satılıyor.

Şimşek: "Ekonomide attığımız adımlar karşılık buluyor" Şimşek: "Ekonomide attığımız adımlar karşılık buluyor"

thumbs_b_c_dcff4ba68a22a0328034411c673cb5cd

Benzinin litresi ise ortalama 37.71 liradan satılıyor.Benzin zammıyla ilgili çok dikkat çeken bir açıklama Profesör Doktor Özgür Demirtaş'tan geldi.Demirtaş'ın akaryakıt zamlarını sebebiyle ilgili attığı tweet sosyal medyada çok konuşuldu.Demirtaş, "Benzine bir zam daha geldi. Bu zamların Dünya’daki krizle alakası var deniyor. Alakası YOK! Zamların bizim hatalarımız ile alakası var. Faizi indirdik, TL Çöp oldu, tabii artacak benzin! ne olacağını sanıyorduk?" dedi.