Gazeteci Ali Avcu, kişisel sosyal medya hesabında Şişli Belediyesi, CHP Milletvekili Mustafa Sarıgül, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ve Canan Kaftancıoğlu ile ilgili önemli iddialarda bulundu.

1999-2014 yılları arasında İstanbul’un Şişli ilçesinin belediye başkanlığını yapan Mustafa Sarıgül, bir dönemlik aranın ardından 2019 seçimlerinde seçilemedikten sonra 17 Aralık 2020’de Türkiye Değişim Partisi’ni kurarak yeniden siyaset sahalarına dönmüştü. Son seçimlerde Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğini açıklayan Sarıgül, 28. Dönem milletvekili seçimlerine CHP’nin Erzincan listesinden girerek milletvekili seçildi. 
Gazeteci Ali Avcu, yıllar sonra yeniden CHP’ye dönen Mustafa Sarıgül ve Şişli Belediyesi hakkında hakkında, çarpıcı iddialar ortaya attı. 

TBMM'de 2024 bütçe görüşmeleri başladı  TBMM'de 2024 bütçe görüşmeleri başladı 

NEDEN TEK ADAY ÇIKARILDI?

“Şişli'de yine pis kokular geliyor!” diyerek sosyal medya hesabı X’ten (Twitter) açıklamalarda bulunan ve Mustafa Sarıgül, Canan Kaftancıoğlu ve Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in isimlerini sırasıyla yazan Gazeteci Avcu, takipçilerine bu üç ismin “neden tek aday çıkardığının perde arkasını hiç merak ettiniz mi?” sorusunu yöneltti.

“AYNI MUAMMER ŞİMDİ SARIGÜL İLE İŞBİRLİĞİ YAPIYOR”

Açıklamalarının devamında 2019 yılında yapılan belediye başkanlığı seçimlerini hatırlatan ve “Hani Şişli Belediye başkanı Muhammer Keskin, Sarıgül'e karşıydı?” sorusunu soran Avcu, seçim sürecinde Keskin’in başkan olabilmek için stratejisini ‘Sarıgül’ün belediye mülklerini kendi özel mülküne dönüştürdüğü’ iddiasıyla Sarıgül karşıtlığı üzerine kurduğuna değindi. Şişli halkının iddiaların ardından Sarıgül’ü başkan seçmeyerek cezalandırdığını ifade eden Avcu, açıklamasının devamında ise “Aynı Muammer şimdi Sarıgül ile işbirliği yapıyor. Neden?” dedi.

AVCU: SARIGÜL CHP’YE NEDEN DÖNDÜ?

Geçtiğimiz seçimlerde Sarıgül’ün CHP listesinden Erzincan milletvekili olarak yeniden partiye döndüğünü kaydeden Avcu, Sarıgül’ün partiye dönüşünün 2 sebebi olduğunu iddia ederek şunları dile getirdi: “Sarıgül’ün partiye dönüşünün iki sebebi var Şişli belediyesini tekrar ele geçirmek ve Şişli belediyesinin mülklerini belediyeye iade etmemek!”

Bu pazarlıklarda CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun da “kuvvetle muhtemel” olduğunu iddia eden Avcu, öne sürdüğü iddiaların perde arkasını ise şu sözlerle açıkladı:

İDDİALARIN PERDE ARKASI

“Bunlar nereden mi çıktı? Hemen anlatayım; 

Temmuz ayı Meclis grubu toplantısında Belediye başkanı söz alarak , “ … arkadaşlar sizi bir konuda bilgilendireyim , biliyorsunuz Mustafa Sarıgül ister kabul edelim ister etmeyelim artık partimizin milletvekili oldu. 2019 yılında ilk meclis toplantımızda sarıgül vakfına bedava devredilen belediye malları kararını iptal etmiştik. Mallar geri almak için dava açmıştık. Şu an itibarı ile artık bu sorunu Sarıgül ile uzlaşarak çözmemiz gerekiyor. Benim aklıma kiralama sözleşmeli yada Ecrimsil bedeli almak geçiyor. Genel başkan ile konuştum Ahmet Akını görevlendirdi , önümüzdeki günlerde bizi bir araya getirecek ve anlaşacağız . Ben Sarıgül ile pazarlık yapacağım size karşı şeffaf olacağım dedi” sonrasında ise bir hafta kadar önce imar komisyonu başkanı Birol Akgüneş , Erol Beyaztaş , Fatoş Hamzalı , gönen Orhan ve Muammer keskin bu görüşme için Ankara’ya gitti . Muhtemelen pazarlıklarını yaptılar ve anlaştılar..

 Şimdi ki kongre sürecine baktığımda pazarlıkların ilk meyvesini verdiğini görüyorum. Kısaca bilgilendireyim dedi.”

İşte Gazeteci Ali Avcu'nun paylaşımları: