İş insanı Elon Musk, Cumhuriyetçi Temsilciler Meclisi Üyesi Tony Gonzales ile birlikte ABD-Meksika sınırını ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında, sınırda yaşanan sorunlara dikkat çeken Musk, ABD'li siyasetçilerin Ukrayna ile daha fazla ilgilendiğini ve Meksika sınırındaki sorunları göz ardı ettiğini eleştirdi.

Musk, Teksas'ta düzensiz göçmenlerin en fazla yasa dışı giriş yaptığı bölgelerden biri olan Eagle Pass'i ziyaret ettiğini sosyal medya platformu X üzerinden duyurdu.

İtalyan mafyası sandılar, öğrenince şaşkına döndüler! İtalyan mafyası sandılar, öğrenince şaşkına döndüler!

Siyasetçilerin neden Ukrayna sınırıyla ilgilendiklerini sorgulayan Musk, "Neden her iki partiden bu kadar çok ABD'li siyasetçi Ukrayna sınırındaki durumdan Meksika sınırından 100 kat daha fazla endişe duyuyor?" sorusunu sordu.

Kendisinin de Güney Afrika'dan gelen bir göçmen olduğunu belirten Musk, bu nedenle göçmen dostu olduğunu ifade etti. Yasal bir göçmenlik sistemiyle çalışkan, dürüst ve ülkeye katkı sağlayacak kişilere ülkeye giriş izni verilmesi gerektiğini savundu. Aynı zamanda kanunları ihlal edenlerin ülkeye alınmaması gerektiğini vurgulayan Musk, düzensiz göç konusunda bir şeyler yapılmazsa kamu hizmetlerinin çöküş yaşayabileceğine dikkat çekti.