Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 4. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde yaptığı konuşmada, emekli memurların maaşlarına ilişkin bir müjde verileceğini açıkladı ve bunun ilk kabine toplantısından sonra duyurulacağını belirtti.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Bu açıklamanın ardından kabine toplantısının tarihi merak edilmeye başlandı. Kabine toplantısı, 9 Ekim Pazartesi günü saat 15.30'da gerçekleştirilecek.

GÜNDEM EMEKLİ ZAMMI

Toplantının gündeminde ise çeşitli kritik başlıklar bulunuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının sonrasında emekli maaşlarına yapılacak zam ile ilgili ayrıntıları açıklayacak.

Gökçek o evleri boşaltacak! Gökçek o evleri boşaltacak!

TERÖR OPERASYONLARI MASADA

Ayrıca, terörle mücadele konusu da gündemde önemli bir yer tutacak. İçişleri Bakanlığı'na yönelik bombalı saldırı girişimi sonrasında başlatılan operasyonlar ve Irak ile Suriye'nin kuzeyine düzenlenen hava harekatları da kabine toplantısının ele alacağı konular arasında bulunuyor.

EMEKLİYE “YANINIZDAYIZ” MESAJI

Öte yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjde olarak duyurduğu emekli maaşı zammıyla ilgili olarak, "Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da emeklilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz." demişti.