ABD'nin Pensilvanya eyaletinde, hapishaneden kaçan Danelo Cavalcante'nin Longwood Botanik Bahçesi'nde saklandığı bildiriliyor. Cavalcante, kız arkadaşını öldürmekten müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. Pensilvanya Eyalet Polisi, firarinin botanik bahçesinde olduğuna dair güvenlik kameralarından elde edilen görüntüler üzerinde duruyor.

POLİS ÇEMBERİNİ AŞTI

George Bevins adlı Pensilvanya Eyalet Polisi yetkilisi, Cavalcante'nin güvenlik çemberini aşıp güneye doğru kaçtığını belirtti. Cavalcante, botanik bahçesinin güvenlik kameraları tarafından kaydedilen iki görüntüde görülüyor. Firari, son görüntülerde kapüşonlu bir üst giyim ve sırt çantası ile tespit edildi.

ANNESİNDEN "TESLİM OL" ÇAĞRISI 

ABD, "Gazze'de ölümlere devam" dedi! ABD, "Gazze'de ölümlere devam" dedi!

Cavalcante'nin annesi, oğluna teslim olma çağrısında bulunan bir mesaj kaydetmiş durumda. Yetkililere göre, Cavalcante'nin yakalanması için operasyonlar devam ediyor ve bu nedenle bölgedeki bazı okullar bugün tatil edildi.

Daha önce "eski çete üyesi" olarak tanımlanan Cavalcante, 2017'de Brezilya'da bir kişiyi öldürmekten aranıyordu. Firari, Pensilvanya'da eski kız arkadaşını öldürmek suçlamasıyla gözaltına alındı.

10 BİN DOLAR ÖDÜL

ABD Kolluk Kuvveti Servisi ve yerel yetkililer, Cavalcante'nin yakalanmasına yardımcı olanlara 10 bin dolarlık bir ödül teklif etti. Cavalcante, Nisan 2021'de eski kız arkadaşı Brandao'yu, kendisini polise ihbar etmesi üzerine çocuklarının gözü önünde bıçaklayarak öldürdü.