Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK/KCK'nın genel kurye sorumlusu olarak faaliyet gösteren Yılmaz Bayram'ı Irak'ın kuzeyindeki Sincar bölgesinde etkisiz hale getirdi.

Güvenlik kaynaklarına dayanan bilgilere göre, Yılmaz Bayram, geçmişte Hakkari'de güvenlik güçleri ve sivillere yönelik eylemler ile 2015 yılında gerçekleştirilen çukur eylemlerinde yer almıştı.

Bayram, Irak'ın kuzeyindeki Sincar ve Soran ile Suriye'nin kuzeyindeki Haseke, Rumeylan ve Kamışlı'da terör eylemlerine katılan bir isimdi ve MİT tarafından hedef listesine alınmıştı. MİT, Bayram'ın PKK/KCK-YBŞ'nin genel kurye sorumlusu olarak faaliyet yürüttüğü ve terör örgütü üyelerine silah ve mühimmat sağladığı tespit edilen kişiye yönelik bir operasyon düzenledi.

Çocukların kavgasına aileler karıştı: 12 yaralı! Çocukların kavgasına aileler karıştı: 12 yaralı!

MÜHİMMAT SEVKİYATI YAPACAKTI

Operasyonda "Agit Gever" kod adını kullanan terörist Yılmaz Bayram etkisiz hale getirildi ve silah ve mühimmat sevkiyatı hazırlığı yapıyorken, bu malzemeler de imha edildi.

Yılmaz Bayram aynı zamanda PKK/KCK'nın Türkiye'de gerçekleştirdiği şehir eylemlerinden sorumlu yapılanması YPS'nin kurucularından biriydi.