A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz'un sözleşmesi feshedildi. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetimi, Alman teknik direktöre görevine son verildiğini iletti.

NELER YAŞANDI? 

60 yaşındaki Kuntz, EURO 2024 Elemeleri grup aşamasında Ermenistan'a karşı alınan mağlubiyetin ardından eleştirilere maruz kalmıştı. Kuntz yönetimindeki milli takım, Ermenistan maçının ardından Japonya ile özel bir maça çıkmış ve 3-2 yenilmişti.

Bu maçın ardından Kuntz, oyuncuları hedef alan açıklamalarda bulunmuş, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ise "Kuntz kendi kalesine gol attı" şeklinde yorum yapmıştı.

STEFAN KUNTZ KİMDİR? 

Futbolculuk kariyerinde 1995-1996 sezonunda Beşiktaş forması giyen Kuntz, toplamda 600 maçta 239 gol kaydetmişti. Almanya Milli Takımı ile 30 maçta 11 gol atan Kuntz, futbolculuk döneminde bir UEFA Kupası, bir Bundesliga Gol Krallığı, bir Bundesliga Yılın Futbolcusu ve bir DFB-Pokal (Almanya Ulusal Kupa Turnuvası) Gol Krallığı ödülü kazanmıştı.

Teknik direktörlük kariyerinde ise Karlsruher takımı ile Almanya 4. Lig şampiyonluğu yaşayan Kuntz, Almanya U21 takımı ile de Avrupa 21 Yaş Altı Futbol Şampiyonası zaferi yaşamıştı.