CEV 2023 Avrupa Şampiyonası finalinde Sırbistan’ı 3-2 yenerek tarihinde ilk kez Avrupa şampiyonu olan A Milli Voleybol Takımı ülke çapında büyük bir gurur yaşattı. 

Büyük bir coşkuyla karşılanan Filenin Sultanları, sosyal medyada da paylaşım rekorları kırdı. 

CHP İstanbul Milletvekili Türkan Elçi ve Yeşil Sol Parti Diyarbakır Milletvekili Sevilay Çelenk, Avrupa şampiyonu olarak Türkiye'yi gururlandıran Filenin Sultanları paylaşımı sonrasında hedef oldular. 

CHP'li Türkan Elçi'nin sosyal medya hesabı X'ten yaptığı “Denizin bittiği yerde başlayan göğün mavisine inanırdım Bir de ensemdeki dövmeye inanırdım Kuş Ölür Sen Uçuşu Hatırla” Füruğ Ferruhzad Kuş ölür sen uçuşu hatırla Kuş ölür sen uçuşu hatırla" paylaşımı nedeniyle hedef alındı. 

"KÜRT OLMADIĞINIZ KİMİN TROLÜ OLDUĞUNUZ BELLİ"

Elçi yapılan olumsuz yorumlara şu paylaşımla karşılık verdi: 

"Yaptığım bu paylaşımdan ne de çok rahatsız oldunuz. Küfürler gırla. Üstelik utanmadan Kürtçe isimli hesaplardan yazıyorsunuz. Kürt olmadığınız, kimin trolü olduğunuz o kadar belli ki. Kimse yutmaz kusura bakmayın. Gerçek yüzlerini saklayan maskeliler ordusu."


PAYLAŞIMINI YORUMLARA KAPATTI

Yeşil Sol Parti Diyarbakır Milletvekili Sevilay Çelenk ise Filenin Sultanları'nın başarısının ardından "Voleybolcularımız muhteşem ötesiydi. Büyük bir heyecan yaşattılar. İyi olan ne varsa orada kadınlar var! 
Bravo💜💜👏" 
 paylaşımında bulundu. 

O öğretmen yine gündemde! O öğretmen yine gündemde!

YSP'li Çelenk de milli takımının şampiyonluğunu kutladığı için kendi seçmenleri tarafından sosyal medyada linç edilmeye başlandı. Paylaşıma hakaretler içeren yorumlar yapılırken, mesajlardaki ırkçı yorumlar nedeniyle Çelenk, paylaşımını yorumlara kapattı.