Michael Jackson'ın 1984 yılındaki bir reklam filminde giydiği ikonik siyah-beyaz deri ceketi, Kasım ayında Londra'da gerçekleşecek bir açık artırmada satışa çıkarılacak.

michael-jacksonin-ikonik-deri-ceketi-acik-artirmaya-cikacak-8nat

Bu özel ceketin en az 245 bin dolarlık bir fiyatla alıcı bulması bekleniyor. Michael Jackson'a ait bu eşya, Propstore adlı kostüm ve dekor satıcısı tarafından açık artırma ile sunulacak. Bu ceket, şarkıcının 1984 tarihli reklam filmi için özel olarak üretilmişti.

İLK KEZ HALKA SATIŞA SUNULUYOR

Gazze'deki tünellere deniz suyu pompalayacaklar! Gazze'deki tünellere deniz suyu pompalayacaklar!

Açık artırmada Michael Jackson'a ait ceketin yanı sıra, bir dizi ünlü isme ait diğer eşyalar da satılacak. George Michael, Amy Winehouse, David Bowie, Elvis Presley, Angus Young, John Lennon ve The Beatles gibi sanatçılara ait çeşitli eşyalar açık artırmada yer alacak. Propstore'un Müzik ve Poster Direktörü Mark Hochman, bu satışlarla ilgili olarak, "Bu özel parçaların çoğu ilk kez halka satışa sunuluyor." ifadesini kullandı.

michael-jacksonin-ikonik-deri-ceketi-acik-artirmaya-cikiyor

Michael Jackson'a ait anı eşyaları daha önce de yüksek fiyatlara satılmıştı. Bu açık artırma, müzik tarihinin ikonik figürlerine ait nadir ve özel eşyaların koleksiyonerler arasında büyük ilgi görmesi bekleniyor.