2024 Asgari ücret görüşmeleri ne zaman? 2024 Asgari ücret görüşmeleri ne zaman?

Milli Güvenlik Kurulu (MGK), yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak.

Toplantıya, yaş haddinden emekliye sevk edilen Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ve kadrosuzluk nedeniyle emekliye ayrılan Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan da katılacak.

Toplantıda, özellikle Irak ve Suriye'nin kuzeyinde yürütülen terörle mücadele operasyonları başta olmak üzere stratejik, bölgesel ve ulusal güvenlik konuları ele alınacak.

Sınır güvenliği faaliyetleri, toplantının önemli gündem maddelerinden birini oluştururken, PKK/KCK-PYD/YPG, FETÖ ve DEAŞ gibi tüm terör örgütlerine karşı gerçekleştirilen operasyonlar da detaylı şekilde değerlendirilecek.

Rusya-Ukrayna Savaşı'nın da masaya yatırılacağı toplantıda, tahıl koridoruyla ilgili gelişmeler ve Türkiye'nin barış çabaları, arabuluculuk ve kolaylaştırıcılık faaliyetleri ile insani yardım ve kalıcı ateşkes konuları da ele alınacak.

Ege, Kıbrıs ve Doğu Akdeniz bölgelerindeki son gelişmelerin gözden geçirileceği toplantıda, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Doğu Akdeniz'deki uluslararası hukuki haklarını korumaya yönelik çalışmalar da detaylı bir şekilde değerlendirilecek.