İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin grup toplantısından çıkarken, kendisine Sinan Aygün ile görüşme konusunda bir soru yöneltilmesi üzerine muhabiri azarladı. Akşener, basın mensuplarına yönelik şu sözleri sarf etti: "Basın mensuplarımızın iznini almadığım için hepinizden özür dilerim. Bundan sonra görüştüğüm herkes için ‘acaba izin veriyor musunuz’ diye soracağım size. Ne kadar büyük saygısızlık."

AZARLANAN MUHABİRDEN AÇIKLAMA

Kürşat Zorlu'dan yerel seçim açıklaması! Kürşat Zorlu'dan yerel seçim açıklaması!

Merve Kılıçoğlu Toprak, Meral Akşener'in azarladığı muhabir olarak X hesabından şu paylaşımı yaparak durumu açıkladı: "Sayın Genel Başkan Meral Akşener'e 'yaralayıcı, kırıcı, suçlayıcı' hiçbir ifade içermeyen şekilde 'Sinan Aygün'le görüşmeniz tartışılıyor, değerlendirmeniz olur mu?' diye sordum. İşim bu, soracağım. Cevap vermeyebilir, geçip gidersiniz. Bu öfke ve üslup kabul edilebilir değil…"

PARLAMENTO MUHABİRLERİ DERNEĞİ KINADI

Parlamento Muhabirleri Derneği (PMD), Meral Akşener'in tutumunu kınadığını açıkladı.

PMD'nin resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Bir gazetecinin kamuoyuna mal olmuş bir gelişme ile ilgili sorduğu soru karşısında sergilenen tavrı ve kullanılan ifadeleri Parlamento Muhabirleri Derneği (PMD) olarak kınıyoruz” ifadeleri yer aldı.