Yerel seçimler öncesi 'ittifak' tartışmaları sürerken İYİ Parti lideri Meral Akşener'den açıklama geldi. 

"Bu defter kapandı" diyen Akşener, "Biz artık AK Parti ve CHP ile rakibiz. Bahçeli ara ara bizi davet eder ama MHP ile komşu olmayacağımızı söyledik. Kurmaylarının küfürleriyle karşılaştık" diye konuştu.

"MASAYA DÖNDÜĞÜM İÇİN PİŞMAN DEĞİLİM"

Daha önce de seçimlere tek başına gireceklerini söyleyen hatta diğer parti liderlerine de çağrıda bulunan Akşener, 14-27 Mayıs sçimleri öncesinde Altılı Masa'dan kalmasıyla ilgili şöyle konuştu: 

"Biz bu seçimlere öz başımıza gireceğiz, kaç kilo ediyoruz göreceğiz. Bir 3. yolun açılması lazım. Millet odaklı bir partiyiz. Bunu ittifak seçimlerinde ortaya koyamadık. Masaya geri döndük, iki arkadaşımız teklifle geldi bu teklif uygundu ve masaya geri döndük. Kaybettiğimiz oy masadan kalktığım için değil, oturduğum için gitti. Kaybettiğimiz oyun nereye gittiğini çözen problemin kendisini çözer. Millet ne derse baş üstüne. Herkes seçmeni çok hafife alıyor. Adaylarımdan kapı kapı gezmelerini bekliyorum. Tek tek gezecekler. Ümit Özlale bugünden başladı. Masaya döndüğüm için pişman değilim. Çok çalıştık. İki arkadaşımız teklifi kabul etmeyince ben umutsuzluğun sebebi olmak istemedim. Zehir içtim demiştim. O zehirleri içe içe yaptık."

"AK PARTİ VE CHP İLE RAKİBİZ"

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Prof. Dr. Bilge Yılmaz, Altılı Masa'dan Akşener'e o dönem "Geri dönmeyelim" demişti. Bu konuyla ilgili soruyu da yanıtlayan Akşener, "Yılmaz 'Geri dönmeyelim, masadan kalkalım' diyen bir arkadaşımızdır. Biz artık birbirimizle rakibiz artık, bu defter kapandı. AK Parti ve CHP ile rakibiz. Bahçeli ara ara bizi davet eder ama MHP ile komşu olmayacağımızı söyledik. Kurmaylarının küfürleriyle karşılaştık" diye konuştu. 

Af yasası son dakika (bugün) 2 Aralık 2023: Af yasası çıktı mı, kimleri kapsıyor? Torba yasası da genel af var mı? Af yasası son dakika (bugün) 2 Aralık 2023: Af yasası çıktı mı, kimleri kapsıyor? Torba yasası da genel af var mı?