Milyonlarca memur ve emekli, önümüzdeki 2 yıl boyunca geçerli olacak maaş zammı görüşmelerine odaklandı.

7. Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri, 1 Ağustos'ta başladı ve komisyon çalışmaları tamamlandı. 2 Ağustos'ta başlayan ve hafta sonuna kadar devam eden komisyon çalışmalarında, Memur-Sen ve bağlı sendikaların Kamu İşveren Heyeti'ne sunduğu teklifler detaylı bir şekilde ele alındı. 11 farklı hizmet koluna özgü teklifler ile genel teklifler masaya yatırıldı. Kamu görevlilerinin talepleri ve beklentileri titizlikle incelendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve Bakan Yardımcısı Faruk Özçelik'in bazı toplantılara katıldığı komisyon çalışmaları, Memur-Sen'in genel tekliflerinin görüşülmesiyle sona erdi.

12 AĞUSTOS'TA SONA ERECEK

Toplu sözleşmenin gelecek aşamasında, komisyon çalışmalarında oluşturulan raporlar doğrultusunda teklifler müzakere edilecek.

Müzakere süreci, 9 Ağustos'ta başlayacak ve 12 Ağustos'ta sona erecek. Kamu İşveren Heyeti'nin ilk teklifinin 14 Ağustos'ta sunulması planlanıyor.

17 AĞUSTOS'TA SUNULMASI BEKLENİYOR

2024 Asgari ücrette ilk toplantı 1 Aralık'ta 2024 Asgari ücrette ilk toplantı 1 Aralık'ta

Toplu sözleşme kapsamında genel tekliflerin müzakeresine 15 Ağustos'ta geçilecek ve hükümetin ikinci teklifinin 17 Ağustos'ta sunulması bekleniyor.