Buğday Fiyatları Rehberi | Beyaz ve Kırmızı Sert Buğday Fiyatları Buğday Fiyatları Rehberi | Beyaz ve Kırmızı Sert Buğday Fiyatları

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve diğer yetkili sendikaların genel başkanları, 7'nci Dönem Kamu Toplu Sözleşme görüşmeleri kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na giderek bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmenin ardından açıklama yapan Ali Yalçın, oransal zam ve bazı tekliflerde uzlaşmaya varamadıklarını ve bu nedenle Hakem Kurulu'na başvuracaklarını belirtti.

341 MADDEYİ İÇEREN ANLAŞMA SAĞLANDI

Yalçın, görüşmede 11 hizmet kolunda anlaşmaya vardıklarını, ancak oransal zam konusunda anlaşamadıklarını ifade etti. Oransal zammın hakem kuruluna gideceğini belirten Yalçın, "11 hizmet kolunda 128 yeni ve revize madde üzerinde anlaştık. Toplamda 341 maddeyi içeren bir anlaşma sağlandı. Oransal zamda uzlaşamadık ama diğer konularda önemli kazanımlar elde ettik" dedi.

11 HİZMET KOLUNDA KISMİ UZLAŞMA

Çalışanları enflasyona ezdirmediklerini belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ise "Kısmi uzlaşmayla 11 hizmet kolunda imzalarımızı attık. Tüm kamu görevlilerimize hayırlı olsun. Memur emeklilerimize ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum. Allah utandırmasın. Sayın Cumhurbaşkanmızın liderliğinde Türkiye Yüzyılı'na yakışan bir süreç içerisinde çalışanlarımızı enflasyona ezdirmedik" diye konuştu.