İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, erkek arkadaşı Andrea Giambruno ile olan ilişkisini sonlandırdığını açıkladı. Meloni, neredeyse 10 yıl süren ilişkilerinin artık sona erdiğini belirterek, bu kararı kamuoyuyla paylaştı.

46 yaşındaki Giorgia Meloni, yaklaşık 10 yıl süren ilişkisini sona erdirdi. Sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, 42 yaşındaki Andrea Giambruno ile olan birlikteliğinin artık sona erdiğini duyurdu. Ayrılık kararının ardında yaşadıkları güzel yılları ve kızı Ginevra'yı andı. Meloni, uzun bir süredir yollarının ayrı olduğunu kabul etti.

Eski başbakan sosyal medyayı yıktı Eski başbakan sosyal medyayı yıktı

CİNSİYETÇİ SÖYLEMLER VE AYRILIK

Ayrılık kararı, Andrea Giambruno'nun kadın meslektaşlarına yönelik cinsiyetçi söylemlerinin basında yer almasının ardından geldi. Giambruno'nun kadın meslektaşlarına yönelik sarf ettiği müstehcen ve argo sözler, kamuoyunda büyük bir tepki uyandırdı.

AYRILIK KARARININ İKİ KRİTİK UNSURU

Mediaset kanalında yayınlanan Giambruno'ya ait ses ve video kayıtlarının, iki önemli faktöre dayandığı belirtildi. Birincisi, Andrea Giambruno'nun aynı kanalda program sunuyor olması; ikincisi ise Mediaset kanalının, Giorgia Meloni'nin sağ koalisyon hükümetindeki iktidar ortağı olan Forza Italia partisinin lideri olan Silvio Berlusconi ve ailesine ait olması.

MELONİ'NİN SON MESAJI

Ayrılığı duyurduğu mesajın sonunda aile yaşantısını hedef alan çevrelere bir mesaj gönderen Meloni, "Beni evimden vurarak zayıflatmayı uman herkes bilmelidir ki, damla taşı ne kadar aşındırmayı umut etse det aş taş olarak kalır ve damla da yalnızca sudur." ifadelerini kullanarak bu durumu değerlendirdi.

GİAMBRUNO'NUN CİNSİYETÇİ YORUMLARINA YANIT

Önceki dönemde Andrea Giambruno'nun, "Kadınlar tecavüze uğramak istemiyorlarsa, sarhoş olmamalılar" şeklindeki cinsiyetçi yorumlarına karşı tepkiler sonucu Giorgia Meloni'nin savunma yapmak durumunda kaldığı da belirtildi. Meloni, bu konuda yaptığı açıklamada, erkek arkadaşının sözlerinin kendi sorumluluğunda olmadığını ve bir gazetecinin mesleğini yaparken sarf ettiği sözlerin eşi olarak kendisine sorulmaması gerektiğini ifade etmişti.