Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Körfez ülkelerindeki yatırımcılarla temaslarını sürdürüyor. Bloomberg News tarafından yayımlanan bir habere göre, Şimşek, yatırımların Türk Lirası'na reel değer kazandıracağını vurguladı.

Ayrıca, Yeni Ekonomi Programı hakkında değerlendirmelerde bulunan Şimşek, "Programın sürekliliği ile ilgili endişeler gereksiz" dedi. Bakan Şimşek, bu hafta başında Birleşik Arap Emirlikleri'ni ziyaret ettikten sonra Katar'a gitti. Son durağı ise Suudi Arabistan olacak. 

AA-20231023-32498369-32498361-TURKIYE_YUZYILI_YATIRIM_RESEPSIYONU_DOHADA_GERCEKLESTIRILDI

BAKAN ŞİMŞEK KÖRFEZ ÜLKELERİNDEKİ TEMASLARINA DEVAM EDİYOR

Bakan Mehmet Şimşek, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Katar ve Suudi Arabistan'a yönelik gerçekleştirdiği Körfez ülkeleri programı kapsamındaki temaslarını paylaştı. Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Türkiye: Your Resilient Partner programı" çerçevesinde 200'den fazla yatırımcı ve finans sektörü temsilcisine Türkiye'deki yatırım fırsatlarını aktardıklarını ifade etti.

İKİNCİ DURAĞI KATAR 

Sur Tatil Evleri GYO halka arz katılım endeksine uygun mu? Sur Tatil Evleri GYO halka arz katılım endeksine uygun mu?

Şimşek, ikinci durağı olan Katar'da Maliye Bakanı Ali bin Ahmed el-Kuvari ile bir araya geldikleri bilgisini vererek şunları kaydetti:

"Expo Doha 2023 Genel Sekreteri Muhammed Ali el-Khouri ile bir araya gelerek organizasyon hakkında bilgi aldık. Fuar alanında bulunan ve çok kısa sürede inşa edilen Türkiye Merkezini ziyaret ettik. Çok etkileyiciydi. 'Türkiye Yatırım Yüzyılı' kapsamında Katar Büyükelçiliğimiz ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanlığınca organize edilen 'Türkiye: Your Resilient Partner' programında 200'ün üzerinde yatırımcı ve finans dünyası temsilcisine ülkemizdeki yatırım fırsatlarını anlattık. Bugün de Riyad'da 'Future Investment Initiative' konferansına katılıyoruz."